Miller to pewniak

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2011 06:40
W samo południe startuje konwencja Lewicy Demokratycznej, podczas której wybrany zostanie nowy szef partii. Głosowanie odbędzie się jeszcze w starej siedzibie SDL przy Rozbrat.
Audio

Prawie pewne jest, że tymczasowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej zostanie Leszek Miller. Polityk do końca trzymał wszystkich w niepewności. O tym, że jednak wystaruje, poinformował dopiero w czwartek. Na razie ma trzech kontrkandydatów. O przywództwo w partii ubiegać się będą: europosłanka Joanna Senyszyn, częstochowski poseł Marek Balt i Artur Hebda, były wiceszef Sojuszu.

Nad kandydowaniem o fotel szefa SLD wciąż zastanawia się Katarzyna Piekarska, która przyznała, że propozycję rozważa poważnie, bo chce stanąć w szranki z Leszkiem Millerem. – Kusi mnie starcie z Leszkiem Millerem, bo to jest starcie zupełnie innych życiorysów. Przyszliśmy z różnych miejsc, mamy różne emocje, ale z drugiej strony to jakoś Leszek Miller spowodował, że jestem po tej stornie sceny politycznej. To starcie byłoby na pewno interesujące – przyznaje Piekarska.

Nowy przewodniczący ma pełnić funkcję tmczasowo. W SLD mają się odbyć prawybory, a wyłonionego w ten sposób lidera zatwierdzi w czerwcu kongres Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

(mb)

Czytaj także

Na Rozbrat nikt nikogo nie lubi

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 12:15
Józef Oleksy: SLD trzeba uratować najpierw przed samym sobą, dlatego że wewnętrzne konflikty przekroczyły już granice normalności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Oleksy: Leszek Miller odnowi SLD

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 13:59
Józef Oleksy jest przekonany, że to Leszek Miller zostanie nowym przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalisz proponuje: Piekarska na szefa Sojuszu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 18:18
Wiceprzewodnicząca SLD Katarzyna Piekarska przyznaje, że propozycję rozważa poważnie, bo kusi ją stracie z Leszkiem Millerem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót Millera? SLD wybiera szefa

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2011 07:35
Na razie do walki o fotel przewodniczącego zgłosili się Leszek Miller, Joanna Senyszyn, Marek Balt i Artur Hebda.
rozwiń zwiń