X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Faceci mają gorzej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 12:56
Panowie, po męsku musicie przyjąć tę prawdę. Niezależnie od tego, jak będziecie prężyć muskuły, to i tak okazuje się, że jesteście płcią słabszą.
Audio

Mężczyźni żyją przeciętnie o 10 lat krócej niż kobiety. Panie mają po prostu doping hormonalny. Właśnie dzięki hormonom są przez naturę lepiej chronione. Po menopauzie dystans nieco się skraca, ale i tak faceci są bez szans i przeciętnie umierają szybciej.

– I mężczyźni, i kobiety powinni dbać o siebie, a zwłaszcza o serce – mówi kardiolog, profesor Marek Kuch. Głównym zagrożeniem dla serca jest tytoń i to we wszystkich jego odmianach. Czy to palenie papierosów, czy fajki jest dla serca zabójcze. Co do alkoholu zdania są podzielone. Profesorowi, jako lekarzowi nie wypadało tego powiedzieć, ale alkohol w małych dawkach może pomagać w przemianie materii i zapobieganiu miażdżycy. Jednak jeśli możemy nie pić "terapeutycznie", to lepiej tego nie róbmy. Bo to, co pomoże na miażdżycę, zaszkodzi na wątrobę.

– We wszystkim jest potrzebny umiar i rozsądek – mówi profesor. Więc kieliszek wina jest dopuszczalny. Kawa i herbata też, zwłaszcza że mają podobne działanie. Ale ludzie są tak różni, że u jednego po filiżance kawy drżą ręce, u drugiego po kilku filiżankach nic się nie dzieje. – To właściwości osobnicze – wyjaśnia gość "Czterech por roku".

Prof.
Prof. Marek Kuch w studiu radiowej Jedynki


Kardiolog zwraca uwagę, że powszechnie w naszych organizmach brakuje magnezu. Warto więc go uzupełniać, choć trzeba się liczyć z tym, że efekty nie będą takie, jak w reklamach.

W czwartek w "Czterech porach roku" będziemy odpowiadali na pytania dotyczące zdrowia, a zwłaszcza dbania o serce, zgłoszone przez słuchaczy telefonicznie lub SMS-owo. Zapraszamy.

Rozmawiała Karolina Rożej.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawdź wiek swojego serca!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2011 20:00
Chociaż masz 40 lat, Twoje serce może mieć o wiele więcej. Jeśli o nie szybko nie zadbasz, skutki mogą być opłakane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choroby serca i naczyń wieńcowych...

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 12:55
...są najczęstszą przyczyną zgonów oraz jednym z najczęstszych powodów inwalidztwa w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczęśliwe małżeństwo służy zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 12:50
Osoby szczęśliwe w małżeństwie mają trzy razy większe szanse na wieloletnie przeżycie po operacji wstawiania bypassów niż ich rówieśnicy stanu wolnego - wynika z pracy publikowanej na łamach pisma "Health Psychology".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dbajmy o sprawy sercowe

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 15:30
Europejska Deklaracja na rzecz Zdrowia Serca zakłada, że każdy urodzony po 2000 roku ma prawo do zdrowego życia do 60 roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciąża to zastrzyk z komórek macierzystych. Zdrowy dla serca

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 14:15
Komórki macierzyste mysich płodów przedostają się do organizmu matki i "naprawiają" jej serce - informuje pismo "Circulation Research".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piwo i wino dobre dla serca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 10:30
Oczywiście: w rozsądnej ilości - informuje "European Journal of Epidemiology".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnez - król zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 08:00
Spośród mikro- i makroelementów niezbędnych do życia człowieka najważniejszy jest magnez, który ma szczególną rolę w rozwoju: od niemowlaka aż do wieku dorosłego.
rozwiń zwiń