Jerzy Skolimowski: znęcam się nad Scarlett Johansson

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 14:30
Do polskich kin trafił film "The Avengers". Pojawia się w nim cała plejada znanych komiksowych superbohaterów, których grają m.in. Robert Downey Jr., Mark Ruffalo i Scarlett Johansson. W filmie występuje również - w roli czarnego charakteru - słynny polski reżyser.
Audio
Kadr z filmu Introwizje. Jerzy Skolimowski
Kadr z filmu "Introwizje. Jerzy Skolimowski"Foto: materiały prasowe

Swoją postać Jerzy Skolimowski charakteryzuje jako "rosyjskiego rzezimieszka". W rozmowie z Joanną Sławińską znany reżyser podkreśla, że to rola epizodyczna.

- Właściwie można mówić o scenie otwarcia dla Scarlett Johansson, która gra jedną z najważniejszych ról, Czarną Wdowę. Początkowo wygląda na to, że to ja się nad nią znęcam, ale potem następuje ogromna wolta... - zdradza.

Na planie filmowym Jerzy Skolimowski spędził dziesięć dni. Tydzień trwały próby, a przez trzy dni kręcono zdjęcia. Efektem tej pracy jest scena, która trwa około 5 minut. - To była trudna scena. Są w niej ewolucje kaskaderskie oraz dosyć długi dialog między mną a Scarlett. Z tego co widziałem, wygląda to bardzo ciekawie (śmiech) - podkreśla filmowy Georgi Luchkov.

Cała rozmowa z Jerzym Skolimowskim w nagraniu audycji.

W "Magazynie bardzo filmowym" znalazła się ponadto relacja Joanny Sławińskiej z Gdynia Film Festival i wspomnienie Andrzeja Czeczota.  

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazirodztwo to też miłość

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 11:15
Rozpoczął się 37. Gdynia Film Festival. O Złotego Lwa walczy między innymi film Filipa Marczewskiego "Bez wstydu”. Film opowiadający historię miłosnej relacji pomiędzy bratem a siostrą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polański i Pasikowski na festiwalu w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 08:01
Premiera "Pokłosia" Władysława Pasikowskiego na 37. Gdynia Film Festival. Poza konkursem będzie można zobaczyć dokument "Roman Polański: Moje życie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak porzuci muzykę dla aktorstwa?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 10:24
W filmie „Mój rower” o relacjach pomiędzy wnuczkiem, synem i dziadkiem, muzyk zagrał najstarszego z mężczyzn.
rozwiń zwiń