"Nakręćmy spiralę wspaniałej atmosfery"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 09:09
Od dziś na antenie Jedynki codziennie pojawiać się będzie "Dogrywka" - nowy cykl poświęcony Euro 2012. W pierwszym odcinku gościem Tomasza Zimocha był Krzysztof Materna.
Audio
Krzysztof Materna
Krzysztof MaternaFoto: PAP/Jan Bogacz

- Nie miałbym nadmiernym oczekiwań, jeśli chodzi o ceremonię otwarcia. Nam te ceremonie mylą się z ceremoniami otwarcia mistrzostw świata lub olimpiad, gdzie są to wielkie widowiska. Ja oczekuję, że dzieci sprawnie ułożą się w napis Polska i Ukraina, oraz że wystąpi może jakiś chór, może jakaś piosenkarka przywieziona w teczce przez UEFA. Oczekuję także, że nasz prezydent albo premier powie "uważam te mistrzostwa za otwarte". Punktem decydującym o uroczystości będzie dla mnie jednak przede wszystkim polski hymn - mówił Krzysztof Materna.

Co jeszcze znany aktor i reżyser mówił w związku z rozpoczynającym się w piątek Euro 2012 dowiesz się z nagrania audycji. W pierwszym odcinku "Dogrywki" znalazły się także relacje z Opalenicy i Gdańska, gdzie jeszcze dziś zameldują się odpowiednio reprezentacje Portugalii i Niemiec.

Z Krzysztofem Materną w warszawskim Hotelu Hyatt - centrum pobytowym polskich piłkarzy rozmawiał Tomasz Zimoch.

Na kolejną odsłonę nowego cyklu Jedynki zapraszamy o 12.30.

pg

Czytaj także

Zaglądamy polskim piłkarzom do talerza

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 09:12
Podczas zgrupowania w Austrii w naszej reprezentacji panuje - jak donoszą dziennikarze - wspaniała, wręcz genialna atmosfera. Piłkarze trenują jak w raju i o nic nie muszą się martwić. Szczególnie o posiłki...
rozwiń zwiń

Czytaj także

UEFA przeciwko rowerzystom

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 15:03
10, 14 i 18 czerwca, czyli w dni meczów Euro 2012 w Poznaniu mieszkańcy okolic Stadionu Miejskiego będą mieli poważne problemy komunikacyjne, spowodowane nie tylko przez korki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grosik dla Smudy z dedykacją od Zimocha

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 09:14
Przynosił, przynosi i będzie przynosił szczęście. Gdy go znajdujemy, to, zanim schowamy do kieszeni, chuchamy. W trakcie Euro 2012 dużo szczęścia będzie potrzebował trener reprezentacji Polski, Franciszek Smuda. Oby grosz od Tomasza Zimocha mu pomógł...
rozwiń zwiń