Trebunie Tutki świętują niezwykły jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 17:11
7 lipca zespół wystąpi w Brodnicy na festiwalu Muzyczny Camping wraz z Twinkle Brothers, to początek świętowania 20-lecia wspólnego grania.
Audio
Trebunie Tutki świętują niezwykły jubileusz
Foto: facebook.com

Zespół Trebunie Tutki niedawno wrócił z trasy koncertowej. Muzycy grali w Chinach i w Ameryce. Jak deklarują goście "Muzycznej Jedynki" - Anita Trebunia-Tutka (menedżer) i Krzysztof Trebunia-Tutka (lider zespołu) szczególnie występ na chińskim festiwalu był wielką przygodą, bo Trebunie wraz z irlandzkim zespołem rockowym zostali przez organizatorów wybrani jako reprezentanci muzyki europejskiej.

Koncerty były żywiołowe, chińska publiczność w odróżnieniu od np. japońskiej bardzo chętnie nawiązuje kontakt z wykonawcami. Koncert Polaków kończyły się wspólnym śpiewaniem z chińską publicznością... po polsku.

Z początkiem lipca Trebunie Tutki rozpoczynają serię jubileuszowych koncertów z zaprzyjaźnionym zespołem Jamajczyków, Twinkle Brothers. Współpraca trwa już 20 lat. Pierwsze rocznicowe występy będą miały miejsce w Polsce, później aż do października będzie można zespoły usłyszeć w Europie. Jak podkreślają Anita Trebunia-Tutka i Krzysztof Trebunia-Tutka to niezwykłe przedsięwzięcie, gdzie każdy z zespołów gra swoją muzykę, a jednak powstaje ona wspólna.

Aby usłyszeć więcej o muzycznych planach zespołu, a także o wadze muzycznej edukacji młodzieży zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Iza Żukowska.

gs

Czytaj także

„Góry w sercu” - Jan Trebunia -Tutka

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 15:04
Trebunie-Tutki to muzyczna rodzina, którą znają nie tylko miłośnicy góralskiego folkloru. „Góry w sercu” to kilkanaście piosenek, które powstały z inspiracji basisty Mirosława Kowalika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Folk Off": nie tylko o pakistańskiej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 18:00
Eva Scala i Maria Pomianowska gościły u Macieja Szajkowskiego w wieczornym "Folk Offie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Bester: wszystko jest w nutach.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 17:23
The Cracow Klezmer Band istnieje od 15 lat – obecnie nosi nazwę Bester Quartet. Z okazji 75-lecia Dwójki rozmawialiśmy z liderem zespołu, Jarosławem Besterem.
rozwiń zwiń