Co po Euro 2012? "Wróć, nie wszystko widziałeś"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 10:06
Co zyskaliśmy po piłkarskich mistrzostwach Europy? Trochę autostrad, dobrych dróg, stadiony – wyliczają warszawiacy.
Audio
Co po Euro 2012? Wróć, nie wszystko widziałeś
Foto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Jednak poza infrastrukturą jest i inna wartość. Eksperci branży turystycznej podkreślają, że sami Polacy się trochę zmienili i zmieniło się też wyobrażenie turystów o Polsce.

Dotąd ich zdaniem nasz kraj miał rozmydlony, niezasłużony, kiepski wizerunek pełen skrajności. Dzięki relacjom dziennikarskim z Euro, może się to bardzo szybko zmienić. - Tysiące artykułów i audycji na całym świecie przy okazji Euro, które były głównie pozytywne, to ekwiwalent pisania o Polsce prze dwa, trzy lata – mówi rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Bosacki.

Sami zagraniczni turyści podkreślają, że Polacy są mili i życzliwi. Dlatego, mimo zakończenia rozgrywek chcą odwiedzić inne miasta Polski, a w przyszłości wrócić do naszego kraju. W odpowiedzi na takie zainteresowanie Polska Organizacja Turystyczna zapowiedziała już kampanię promocyjną pod hasłem „Wróć, nie działeś wszystkiego”.

Relacja Kseni Maćczak.

ei

Czytaj także

Natalia Siwiec i trumny, czyli pocztówki dla BBC

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 20:44
Widzieliście polską modelkę w koszulce Bad Boy Campbell? To był dopiero początek akcji skierowanej przeciwko słowom byłego reprezentanta Anglii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sukces Euro powinien skłonić rząd do organizacji Igrzysk"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 06:14
- Sukces organizacyjny Euro 2012 powinien skłonić rząd do rozpoczęcia starań o organizację igrzysk olimpijskich w Polsce - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiemy ile zgarnie PZPN za Euro 2012!

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 09:00
UEFA ogłosiła listę nagród finansowych dla poszczególnych federacji, których reprezentacje uczestniczyły w mistrzostwach Europy 2012.
rozwiń zwiń