Małgosia Jamroży "It will be lovely day"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 17:40
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Małgosia Jamroży It will be lovely day
Foto: www.facebook.com/malgosia.jamrozy

Główny i rozpoznawalny motyw dzisiejszej Piosenki Dnia Jedynki Paweł Lucewicz (muzyka) i Jacek Lusiński (tekst) stworzyli na potrzeby reklamy linii lotniczych OLT Express.

Zaśpiewała Małgosia Jamroży, młodziutka polska wokalistka, którą Lucewicz spotkał latem 2009 roku podczas Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych w Olsztynie. Od tamtego czasu głos Małgosi usłyszeć można prawie za każdym razem, kiedy Paweł komponuje coś do zaśpiewania.

Muzyka z reklamy zyskała wielką popularność w sieci, a większość słuchaczy-internautów domagała się ujawnienia, z jakiej piosenki pochodzi wykorzystany w reklamie fragment. Linie lotnicze OLT Express i twórcy postanowili odpowiedzieć na tak wielkie zainteresowanie i piosenka… powstała w ciągu niespełna miesiąca.

To chyba pierwszy raz w historii polskiej reklamy, kiedy kilkadziesiąt sekund muzyki powstałej na zamówienie, zaczyna własny, niezależny żywot w postaci wakacyjnej piosenki.

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki Olsztyn