Mazury Airshow - zobacz, jak latają mistrzowie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 09:00
Na Mazurach rusza jedna z największych imprez lotniczych w Polsce. Będą samoloty zabytkowe i akrobacyjne - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Polskie Radio objęło to wydarzenie patronatem.
Audio
  • Mazury Airshow - wyjątkowa impreza dla pasjonatów lotnictwa i nie tylko
Mazury Airshow - zobacz, jak latają mistrzowie
Foto: Biuro Prasowe Mazury AirShow

Pokazy odbędą się nad jeziorem Niegocin, w okolicy plaży miejskiej. - Pokażemy demonstracje samolotu RWD5, który nie jest samolotem akrobacyjnym, więc można powiedzieć, że będzie spokojnie - zapowiada Ryszard Jaworz-Dudka, pilot tego zabytkowego samolotu.

Czytaj więcej o Mazury Airshow 2012 >>>

Ale, jak zapewniają organizatorzy i uczestnicy imprezy - będzie co podziwiać, a miłośnicy mocnych wrażeń także z pewnością nie będą się nudzić. - Mamy bowiem przegląd załóg nie tylko krajowych, ale także m.in. z Litwy i USA - mówi Edward Sokół ze Służb Ruchu Lotniczego. - Będą więc samoloty zabytkowe, a oprócz tego Cesny, śmigłowce, wiatrakowce, samoloty akrobacyjne.

Mazury Airshow, to zdaniem władz Giżycka nie tylko frajda dla turystów i miłośników lotnictwa, ale także znakomita promocja miasta i regionu. - To impreza wyjątkowa, niebiletowana, a samoloty latają w wyjątkowo pięknej, mazurskiej scenerii - tłumaczy burmistrz Giżycka, Jolanta Piotrowska.

Impreza odbywa się 4 i 5 sierpnia w Giżycku pod patronatem Polskiego Radia.

Dowiedz się więcej o imprezie, słuchając materiału dźwiękowego z „Sygnałów Dnia”.

(kd)

Czytaj także

Mazurskie airshow dla miłośników lotnictwa

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 15:31
Miniony weekend był prawdziwym świętem dla fanów podniebnych ewolucji oraz pasjonatów lotnictwa. W Giżycku nad jeziorem Niegocin odbyła się impreza Mazury AirShow 2011.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radzimy, jak latać po świecie za grosze

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 12:25
Czy to możliwe, że bilet lotniczy kupimy za kilka złotych? Tak. Gość "Czterech pór roku" przekonuje, że codziennie są takie promocje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podniebne popisy w Krainie Wielkich Jezior

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 07:27
Mazury Airshow 2012 to czternasta edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce przez dekadę organizowanej jako festyn lotniczy Mazury. Już w najbliższy weekend 4-5 sierpnia będzie można zobaczyć niezwykłe pokazy w Giżycku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pilot "Żelaznych": podczas pokazów lotniczych liczy się show

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 09:20
Kiedy my, zwykli śmiertelnicy, patrzymy w niebo na pokazy lotnicze, wydaje nam się, że samoloty pędzą z prędkością światła i mijają się o milimetry. Tymczasem w czasie lotu maszyny z grupy oddalone są od siebie o 5 do 7 metrów.
rozwiń zwiń