6. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 19:00
Przepiękne widoki, spokój, cisza, wszystko z dala od miejskiego zgiełku. Tak w kilku słowach można opisać Dolinę Charlotty. Miejsce, w którym co roku odbywa się Festiwal Legend Rocka.
Audio
Paul Rodgers w Dolinie Charlotty
Paul Rodgers w Dolinie CharlottyFoto: PR Program Pierwszy

Festiwal Legend Rocka zainaugurował w 2007 roku. To właśnie wtedy w przepięknej leśnej scenerii powstał amfiteatr. Początkowo festiwal nosił nazwę ‘’Święto Legendy’’.
- Wpadłem na pomysł umieszczenia amfiteatru w niecce nieopodal hotelu. A jak amfiteatr to musi się coś dziać w tym miejscu i tak powstał Festiwal Legend Rocka – powiedział w ‘’Muzycznej Jedynce’’ Mirosław Wawrowski, dyrektor festiwalu.
W tym roku odbyła się 6. edycja festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Podczas lipcowej odsłony festiwalu na scenie zagrali m .in. Ray Manzarek & Robby Krieger oraz kapele Ten Years After, Savoy Brown i grupa Cactus. W tym roku po raz pierwszy koncerty odbyły się w nowym, powiększonym amfiteatrze. Tak to wyglądało w lipcu.

Sierpniowa edycja, to przede wszystkim występ Paula Rodgersa, jest to pierwszy koncert w Polsce tego artysty.
- Wspaniała forma, świetnie śpiewa od wielu lat – dodał w radiowej Jedynce Krzysztof Cugowski z Budki Suflera.
Poza Rodgersem na scenie amfiteatru wystąpili m.in. Budka Suflera, Złe Psy, grupa Acid Drinkers, która spodobała się nawet starszej części publiczności, a także legendarny skład Uriah Heep, który zakończył sobotni wieczór na festiwalu.
Znakomita muzyka, spotkania ze znajomymi, a co najważaniejsze cudowna atmosfera na koncertach sprawiają, że wszyscy chętnie wracają do ''Charlotty'' na Festiwal Legend Rocka.

Rozmawiał Marek Wiernik.

Program Pierwszy Polskiego Radia objął patronat nad 6. edycją Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Zapraszamy do odsłuchania relacji z festiwalu.