Mężczyźni chętniej myją samochody niż zęby

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 12:30
- Polacy idą do stomatologa najczęściej wtedy gdy pojawia się ból, a tabletka już nie pomaga - uważa doktor Adam Wójcik.
Audio
Mężczyźni chętniej myją samochody niż zęby
Foto: Glow Images/East News

Polacy znacznie bardziej, niż jeszcze kilka lat temu, dbają o swoje uzębienie, ale w porównaniu ze społecznościami z zachodniej Europy, świadomość polskiego społeczeństwa pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Statystyczna Polka częściej chodzi do dentysty niż statystyczny Polak, który w opinii lekarzy częściej odwiedza myjnię samochodową niż siada w fotelu dentysty.

- Idealnie by było, aby wizyty kontrolne odbywały się co pół roku - uważa doktor Adam Wójcik, gość audycji "Cztery pory roku”.

Według stomatologa dużą rolę do odegrania mają rodzice, którzy przekazują wiedzę swoim pociechom od najmłodszych lat ucząc ich prawidłowej dbałości o zęby.

- Dzieci powinny wiedzieć, że zjedzenie każdej przekąski, to dostarczenie do organizmu cukrów, które powinny być jak najszybciej usunięte z powierzchni zębów - tłumaczy dentysta.

Rozmawiała Karolina Rożej

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego neandertalczyk nie miał próchnicy?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2012 15:13
Dotychczas twierdzono, że neandertalczyk żywił się pokarmami o niskiej zawartością cukru, dzięki czemu nie psuły mu się zęby. Polski naukowiec doszedł jednak do innego wniosku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zęby nie są synonimem męskości

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 12:00
Choć czasy, w których dentystyczny gabinet kojarzył się z salą średniowiecznych tortur minęły bezpowrotnie, to z najnowszych badań wynika, że Polacy bardziej niż o zęby dbają o własne auta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz mieć implanty? Uważaj na oszustów

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 17:36
Skorzystanie z kuszące oferty, proponującej implanty po zaniżonych cenach, może się okazać fatalne w skutkach.
rozwiń zwiń