Łukasz Zagrobelny symfonicznie w Polskim Radiu!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 15:45
Jego przebój "Ja tu zostaję" został uznany za najlepszy utwór premierowy tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W nagrodę Łukasz Zagrobelny wystąpił w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego. Koncert będzie można usłyszeć na antenie radiowej Jedynki 6 października.
Łukasz Zagrobelny w studiu im W. Lutosławskiego
Łukasz Zagrobelny w studiu im W. LutosławskiegoFoto: Mieczyslaw Wlodarski

- Absolutnie nie spodziewałem się tej nagrody. W tym roku był bardzo mocny zestaw premierowych piosenek do wyboru - wyznał na antenie Jedynki Zagrobelny. Przyznał też, że to wyróżnienie bardzo go dowartościowało. - To dowód, że moja praca się podoba się i jest doceniana - mówił.

Zagrobelny podkreśla, że nagroda od Jedynki jest też dla niego olbrzymim wyzwaniem. Wraz z Polską Orkiestrą Radiową artysta wykonał 12 utworów - wśród nich były zarówno największe przeboje Łukasza, jak i premierowe piosenki - w zupełnie nowych aranżacjach. - W życiu nie śpiewałem z pięćdziesięcioosobowym zespołem! - podkreślał przed koncertem. Ale wszystko poszło jak z płatka, a publiczność była zachwycona.

Zaproszenie Zagrobelnego do udziału w koncercie przyjęło wielu znanych gości, zarówno wokalistów (Grażyna Łobaszewska, Karolina Kozak, Natalia Kukulska), jak też instrumentalistów. O aranże zadbał Tomasz Filipczak - znany kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, który tego wieczoru poprowadził Polską Orkiestrę Radiową.

Retransmisja na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia już  6 października. Zapraszamy! 

(mb)

***

Łukasz Zagrobelny debiutował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie śpiewał piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka "Przyszli o zmroku”. W konsekwencji swojego debiutu został zaproszony na casting do Teatru Muzycznego "Roma” w Warszawie, z którym nawiązał potem stałą współpracę. Artysta ma na swym koncie trzy albumy. Pierwszy "Myśli warte słów” ukazał się w 2007 roku, a promujące album single "Nieprawda” oraz "Życie na czekanie” stały się hitami i doskonale radziły sobie na listach przebojów. Kolejny solowy album piosenkarza to "Między dźwiękami”, a premiera ostatniego albumu artysty "Ja tu zostaję” odbyła się w tym roku.

Czytaj także

Enej: nogi same będą rwać się do tańca

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 18:04
Olsztyński zespół wystąpi z piosenką "Skrzydlate ręce" na tegorocznym konkursie "SuperPremier" w Opolu. - Będzie skocznie i radośnie - zapowiadali w Jedynce muzycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kora: wolę nie wspominać swojego opolskiego występu sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 15:00
Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Trójki" artyści koncertu na potrzeby opolskich debiutów przygotują swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wałęsa o Eltonie Johnie: był u mnie, wypiliśmy coś...

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 14:06
Lech Wałęsa nie wyklucza, że może dojść do jego spotkania z piosenkarzem w domu przy ulicy Polanki w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten hit zna każdy. A miała być zwykła "pościelówa”

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 19:21
Rezerwat obchodzi jubileusz trzydziestolecia. Za miesiąc w sklepach pojawi się reedycja pierwszego albumu zespołu, a jesienią - zupełnie nowa płyta. Z tej okazji Andrzej Adamiak wspominał w Jedynce historię przeboju "Zaopiekuj się mną".
rozwiń zwiń