Muniek Staszczyk wspomina stare czasy

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 09:38
Wokalista grupy T. Love będzie we wtorek gościem Muzycznej Jedynki.
Audio
  • Na "Muzyczną Jedynkę" zaprasza Maria Szabłowska
Muniek Staszczyk
Muniek StaszczykFoto: A.Szozda/PR

"Old is Gold” to nowy album zespołu T.Love. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 22 kawałki, napisane przez zespół w ostatnich czterech latach (2008-2012). Płyta – jak zapowiadali twórcy - oparta jest na dawnym, szorstkim, czarnym bluesie spod znaku Muddy’ego Watersa, country'owo-folkowych klimatach w duchu Cashowsko-Dylanowskim, czy też na nucie znanej z wytwórni Tamla Motown.

Nagrywano ją "po staremu" na analogową taśmę, metodą z lat 50., kiedy to zespoły rejestrowały swoje piosenki grając w jednym pomieszczeniu, bez jakiejkolwiek separacji instrumentów. Skąd taki pomysł na wydawnictwo? Między innymi o to po godz. 13 zapytamy Muńka Staszczyka.

  Drugim gościem programu, po godz. 14. będzie wokalistka Dominika Zioło, która właśnie wydaje swój debiutancki album. Ponadto w audycji: konkurs dźwiękowy, muzyczne kalendarium i płyty dla słuchaczy.

Na "Muzyczną Jedynkę” we wtorek od godz. 13. do godz. 15. zaprasza Maria Szabłowska.

Więcej rozmów z ciekawymi muzykami znajdziesz na stronie audycji. Zapraszamy!

/Zobacz więcej na temat: muniek dominika blues

Czytaj także

T.LOVE "Poeci umierają"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 18:08
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę w "Sygnałach dnia" w "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty T. Love. Płyta nagrana bez komputera

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 12:44
W końcu jest! We wtorek swoją premierę ma "Old is Gold" - pierwszy od 6 lat studyjny album T. Love. - To była najdłuższa, najtrudniejsza i najdroższa sesja nagraniowa - deklaruje Muniek Staszczyk.
rozwiń zwiń