Pomóżmy razem! Rusza akcja "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 11:05
Już po raz 11. Pierwszy Program Polskiego Radia organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Hasło brzmi "Magia świąt", a cel to pomoc podopiecznym fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko”.
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: Fundacja "Mimo Wszystko"

Zasady akcji "Choinki Jedynki” są proste. Do 25 listopada 2012 roku czekamy na prace wykonane własnoręcznie przez młodych artystów (koniecznie ze zgodą rodziców lub opiekunów na ich prezentację). Jeśli chodzi o technikę, dajemy wam pełną wolność tworzenia. Prace powinny być w formacie od A4 do A0, a ich temat to "magia świąt”, czyli wasze wyobrażenie na temat Bożego Narodzenia.

Najlepsi mali artyści zostaną nagrodzeni. Jury przyzna w sumie 20 nagród głównych i 40 wyróżnień. Na tym jednak nie koniec, bo najciekawsze prace trafią na wyjątkową aukcję. 6 grudnia będzie je można licytować na antenie radiowej Jedynki. A całkowity dochód z akcji przekazany zostanie na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko”.

Prace oceni jury w składzie: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka - artystka malarz, grafik, pedagog;
dr Katarzyna Kasia - filozof, estetyk, pedagog; prof. Franciszek Maśluszczak - artysta malarz, pedagog. 

Pieniądze zebrane z licytacji rysunków, malowanek, wyklejanek, wydzieranek i kolaży wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka terapeutycznego "Dolina Słońca” prowadzonego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko".

W 2010 roku, dzięki waszej pomocy i talentowi udało nam się wylicytować ponad 31 tys. zł. Prace najmłodszych cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, a ceny kilku z nich przekroczyły (nawet kilkakrotnie) tysiąc złotych! Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej i uzbieramy jeszcze więcej pieniędzy na pomoc potrzebującym. Już od dziś zapraszamy do wspólnej zabawy!

>>Tu znajdziesz szczegóły organizacyjne dotyczące konkursu oraz regulamin. 

/

Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko” wspiera na co dzień blisko 400 osób niepełnosprawnych i ciężko chorych w całej Polsce (w latach 2003-2011 było to w sumie ponad 19 tysięcy osób). 

Głównym celem tej organizacji jest utrzymywanie i prowadzenie Warsztatów Terapii Artystycznej w podkrakowskich Radwanowicach, budowa ośrodków rehabilitacyjnych "Dolina Słońca” i "Spotkajmy się”, a także coroczna organizacja imprez takich, jak: Przegląd Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana”, Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko” oraz Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.