Stuhr, Krauze i Andrycz, czyli wieczór z mistrzami

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 14:00
W radiowej Jedynce niedzielny wieczór upłynie pod znakiem kultury najwyższej jakości. Naszymi gośćmi będą aktor Jerzy Stuhr oraz reżyser Krzysztof Krauze.
Audio
Jerzy Stuhr
Jerzy StuhrFoto: Polskie Radio

Jerzy Stuhr został uhonorowany kilka dni temu nagrodą Fundacji Kultury Polskiej "Złote Berło”. Mówił wtedy, że bardzo cieszy się z nagrody, która jest dla niego podsumowaniem kariery zawodowej. Przyznał, że w życiu otrzymał wiele nagród, ale ta jest dla niego bardzo ważna, ponieważ "kończy pewien etap życia”. Między innymi o tym już dziś po godz. 20 z Jerzym Stuhrem porozmawia Anna Stempniak.
Nagroda "Złote Berło" jest przyznawana przez Fundację Kultury Polskiej od 1999 roku. Pierwszym laureatem był Jerzy Giedroyć. Później wyróżniono w ten sposób m.in. Wojciecha Kilara, Stanisława Lema, Romana Polańskiego, a w ubiegłym roku Wiesława Myśliwskiego. Polskie Radio jest patronem medialnym nagrody Złote Berło.

>> Zobacz serwis Polskiego Radia KULTURA
Drugim gościem kulturalnego wieczoru w Pierwszym Programie Polskiego Radia będzie reżyser Krzysztof Krauze. W cyklu "Spotkanie z mistrzem” po godz. 22 porozmawia z nim Joanna Sławińska.
Na tym nie koniec naszych atrakcji kulturalnych. Po godz. 21 zapraszamy na wyjątkowy reportaż Wojciecha Markiewicza "Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia". To mądra, pełna anegdot, fascynująca opowieść o grze z losem i historią. Zainteresowany teatrem słuchacz usłyszy też wiele faktów z historii Teatru Polskiego Arnolda Szyfmana  w Warszawie, który był dla artystki drugim domem i wraz z nią towarzyszył Polakom od 20-lecia międzywojennego przez długie dziesięciolecia. Zapraszamy!

Czytaj także

Nina Andrycz: Najlepszą rolę zagrałam mając 85 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 14:32
- To, rzecz jasna, przypadek, ale nie ma drugiej aktorki, która zagrałaby w swoim życiu tyle królewskich ról - przyznaje w rozmowie z Anną Retmaniak królowa polskiego teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krauze: nie sposób oderwać kamery od Cyganów

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 13:30
- Są ogromnie przyjaźni, pełni życia, otwarci. I są fantastycznymi aktorami - zachwycał się w Dwójce reżyser, który właśnie pracuje nad filmem poświęconym legendarnej poetce cygańskiej, Papuszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje film o słynnej cygańskiej poetce

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 16:46
Dobiegają końca zdjęcia do filmu Joanny Kos Krauze i Krzysztofa Krauze o dramatycznej historii życia poetki Papuszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Berło dla Jerzego Stuhra "za całokształt"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 21:11
Jury nagrody doceniło działalność Jerzego Stuhra na polu filmowy, teatralnym, pedagogicznym oraz pisarskim. Laureat poza statuetką otrzymał też 100 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wtedy poczułem, że ludzie mnie lubią"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 18:59
- Warto było dla nich pracować. Ile ja dostawałem listów, maili, porad.... Tysiące ludzi modliło się za mnie. Dali mi potworny zastrzyk siły - opowiada o zwycięskiej walce z ciężką chorobą Jerzy Stuhr.
rozwiń zwiń