Golden Life wraca akustycznie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 10:26
"AQQ-akustycznie" to nowa płyta zespołu znanego z takich przebojów jak "Helikopter”, czy "Dobra, dobra, dobra”. Na spotkanie z wokalistą Adamem Wolskim zapraszamy do "Muzycznej Jedynki".
Audio
  • Na spotkanie z Golden Life zaprasza Zbigniew Krajewski
Zespól Golden Life
Zespól Golden Life Foto: Wikipedia/CC/Jarosław Kruk

Tym razem Golden Life postanowił wybrać się w podróż ścieżką - jak przyznają sami muzycy - prawie przez siebie nieuczęszczaną. Sięgnął po instrumenty akustyczne po to, by nagrać i przedstawić swoje najbardziej znane i lubiane utwory w nowej formie.
Krążek "AQQ-akustycznie" uświetnili swoją obecnością znakomici goście. Oprócz Adama Wolskiego możemy usłyszeć między innymi Roberta Gawlińskiego, Artura Gadowskiego, Muńka Staszczyka czy Tomasza "Titusa" Pukackiego. O pracy nad krążkiem Adam Wolski opowie w "Muzycznej Jedynce" po godz. 14.

Natomiast w "Aktualnościach kulturalnych” gościem Joanny Sławińskiej będzie dyrektor warszawskiego teatru Kamienica Emilian Kamiński. Opowie on o przygotowywanym właśnie spektaklu "Wiera Gran” opowiadającym historię kontrowersyjnej artystki oskarżonej o kolaborację z Gestapo.

Ponadto w audycji: konkurs dźwiękowy, muzyczne kalendarium i płyty dla słuchaczy.

Na "Muzyczną Jedynkę” w czwartek od godz. 13 do godz. 15 zaprasza Zbigniew Krajewski.

Czytaj także

Dlaczego Polacy nie zrozumieli debiutu Golden Life

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 17:00
Ile razy to słyszeliśmy: "wreszcie polski zespół którego nie będziemy się wstydzić za granicą!". Jednym z pierwszych towarów eksportowych po 1989 roku miał być zespół Golden Life. Wczesne losy grupy poznaliśmy w audycji "Historia Pewnej Płyty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Byłem czeladnikiem Łomnickiego"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 13:20
- Jestem po prostu majstrem, który stara się dobrze wykonywać swoją pracę - mówi Emilian Kamiński, który 10 lipca kończy 60 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamiński: niestety kiedyś byłem dużo głupszy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 19:14
- Paradoksalnie to dzisiaj mam więcej mistrzów, niż kiedy kończyłem szkołę. Bo nie jestem już tak zapatrzony w siebie - powiedział w radiowej Jedynce aktor. Kto dziś jest autorytetem dla Emiliana Kamińskiego?
rozwiń zwiń