Przygotowujmy święta z głową

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 19:00
Do świąt pozostał tydzień. To ostatni dzwonek, żeby zaplanować, co ma się znaleźć na świątecznym stole, a następnie kupić produkty i przygotować potrawy.
Audio
Przygotowania do wigilii nie muszą być utrapieniem
Przygotowania do wigilii nie muszą być utrapieniemFoto: sxc.hu

Ale co przygotować? Aby było świeże i smaczne najlepiej potrawy przyrządzić tuz przed podaniem na stół. Tylko czy da radę w kilka godzin przygotować 12 potraw na wigilijną kolację? A potem przecież jest świąteczny obiad. Pani lub pan domu w ten sposób spędza święta nie z rodziną a w kuchni. Co można przygotować wcześniej poradzi mistrz kulinarny Robert Sowa.
W święta nie może zabraknąć w domu choinki. Jeśli ktoś decyduje sie na prawdziwe drzewko to powinien uważać, żeby nie kupić nielegalnie pozyskanego drzewka. Gdzie takie kupować i jak uniknąć sprzedawanych nielegalnie podpowie Anna Malinowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Tomasz Cudowski, redaktor z czasopisma "Wspólnota mieszkaniowa" opowie o tym, co może wspólnota mieszkaniowa i o najczęstszych problemach międzysąsiedzkich. A pól konfliktu jest wiele -  szczekanie psa, głośna muzyka, zniszczona klatka, śmiecenie i palenie papierosów na klatce schodowej itp...
Do słuchania wtorkowych "Czterech pór roku" po godz. 9 zaprasza Roman Czejarek.

Zobacz więcej na temat: Lasy Państwowe obiad kolacja

Czytaj także

Robert Sowa i jego kulinarne świąteczne last minute

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 09:30
Podczas wigilii na stołach dominują ryby. Mistrz kulinarny proponuje przygotować suma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekologiczna żywność - poznaj co dobre

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 16:16
Produkcja ekologiczna rozwija się w Polsce w wyjątkowo szybkim tempie. O tym co można dobrego zrobić z ekologicznych produktów przepisy radzi ekspert kulinarny Grzegorz Łapanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Właśnie tak naciągają cię w reklamach

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 08:12
Czy jedzenie margaryny może obniżyć poziom cholesterolu, a picie jogurtu poprawia odporność i przemianę materii? Czy nie są to zwykłe kłamstwa i naciąganie klientów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za dużo, za słodko, zbyt chaotycznie, za tłusto. Oto dieta naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 11:56
Jeśli dołożymy do tego brak ruch, to nie ma się co dziwić, że potem mamy cała masę najmłodszych cierpiących na różne choroby i schorzenia. Jak więc karmić nasze dzieci, by były zdrowe?
rozwiń zwiń