Życie z Koziołkiem Matołkiem

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 20:03
W studiu radiowej jedynki będzie bajkowo. A okazją do takiego nastroju jest rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego, autora m.in. "Przygód Koziołka Matołka".
Audio

Koziołek Matołek w grudniu świętował 80-lecie powstania i dlatego chcemy porozmawiać i o Kornelu Makuszyńskim i o stworzonej przez niego postaci. A opowiadła będzie Witold Tchórzewski, kolekcjoner przedmiotów związanych z bohaterem książki Makuszyńskiego, kurator wystawy ”80 lat z Koziołkiem Matołkiem”, którą można oglądać w Muzeum Techniki.

Doradzimy czym kierować się wybierając tablet lub smartfon. I będzie nie tylko o walorach technicznych tych urzadzeń, ale też powiem o czym pamiętać kupując je (np. o abonamencie za internet). Rad udzieli Konstanty Młynarczyk z pisma "Chip".

Będzie też ekologicznie. Dariusz Skirko - nadleśniczy z Nadleśnictwa Browsk opowie o akcji Lasów Państwowych "Żubry online", czyli możliwości podglądania w Internecie żubrów w Puszczy Białowieskiej dzięki zainstalowanym tam kamerom. 
Do słuchania wtorkowych "Czterech pór roku" zaprasza po godz. 9 Karolina Rożej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka sztuka w Pacanowie? To nie bajka

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 20:44
Wspólne filmy animowane, spektakle teatralne i warsztaty w Polsce i Islandii mają być realizowane w ramach międzynarodowego projektu Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.
rozwiń zwiń