X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odśnieżać czy nie? Dylematy strażników miejskich

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 20:31
Takie pytanie zimą zadawali sobie parkingowi kontrolerzy, którzy sprawdzają czy za szybą samochodu jest bilet, uprawniający do zostawienia auta w strefie płatnego parkowania. O sprawie w "Sygnałach Dnia".
Zima
ZimaFoto: PAP/Marcin Bielecki

Dlatego w większości miast samorządy uregulowały tę sprawę. W niektórych inspektorzy mają zakaz odśnieżania przednich szyb, w innych mają to robić delikatnie, a w kolejnych dostali do dyspozycji specjalne miękkie szczoteczki. Strażnicy miejscy z kolei zimą mają problem z ustaleniem na jakim podłożu są zaparkowane samochody. Kiedy śnieg leży na trawnikach, strażnik nie może nałożyć mandatu kiedy nie udowodni, że samochód stoi na terenie zielonym.

Pierwsi chętni, którzy chcą, by Zakładu Ubezpieczeń Społecznych umorzył im nieopłacone składki, już we wtorek zgłosili się do urzędów. Obowiązująca od 15 stycznia abolicja umożliwia przez okres dwóch lat ubieganie się o umorzenie zaległych składek. Dotyczy ona osób, które w latach 1999-2009, nie opłacały obowiązkowego ubezpieczenia emerytalnego, rentowego i wypadkowego. Okres, za jaki składki zostaną umorzone, nie będzie jednak doliczany do ubezpieczenia przy ustalaniu prawa do renty czy emerytury. Z szacunków ZUS-u wynika, że abolicja obejmuje ponad 420 tysięcy osób. Przeciwnicy twierdzą jednak, że skorzystają na niej także nieuczciwi przedsiębiorcy, którzy celowo nie płacili składek.

O godz. 7:15 gościem "Sygnałów dnia" będzie Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta.

O godz: 8:15 w naszym studiu będzie ks. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Do słuchania środowych "Sygnałów dnia" po godz. 6 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak