Zdejmij z ucznia presję, a stanie się lepszym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 11:08
Grupa pasjonatów próbuje przekonać polskie szkoły do amerykańskich rozwiązań edukacyjnych "Lider we mnie" Franklina Coveya. Czy polska szkoła potrzebuje zmian i czy jest na nie gotowa?
Audio

Bohaterowie reportażu "Inna szkoła" Hanny Bogoryja Zakrzewskiej, gdy przypatrywali się działaniom polskiej szkoły odnieśli wrażenie, że jest ona zwariowana na punkcie ocen, rywalizacji i poniżania uczniów. Brakuje w niej wzajemnego szacunku i współdziałania uczniów, nauczycieli, rodziców. Zaproponowali więc wprowadzenie zasad Coveya.

Okazuje się, że bardziej otwarte na ich propozycje okazały się szkoły niepubliczne, pozostałe nie widzą potrzeby większych zmian. Jakie są szanse wprowadzenia tego typu programów - co przemawia za, a co przeciw? Czy rodzice zgodzą się na szkołę odchodzącą od "wyścigu szczurów"?

W magazynie "Bez znieczulenia" po emisji reportażu odbyła się dyskusja. Gośćmi Jerzego Zawartki byli: Dobromira Fruga - nauczycielka w jednej z wiejskich szkół na Mazowszu, Elżbieta Tołwińska-Królikowska z Federacji Inicjatyw Oświatowych oraz Cezary Kocon - naczelnik wydziału oświaty w jednej z dzielnic Warszawy.

Posłuchaj nagrania!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Akcja paliwo" - Magazyn Bez Znieczulenia

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 08:00
Kierowcy tirów spuszczają paliwo z baku a odkupują je paserzy. Szacuje się, że szara strefa w przemyśle paliwowym może wynosić aż proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ustawa i życie" - Hanna Bogoryja Zakrzewska; Magazyn Bez znieczulenia.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 06:00
Czwartek, 5 lipca, godz.21.05, Program 1. Dlaczego mimo akcji medialnych nadal brakuje rodzin zastępczych dla dzieci, które nie powinny trafiać do domów dziecka.
rozwiń zwiń