"Sygnały dnia" kończą 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 22:58
W jubileuszowej, piątkowej audycji wspólnie z Państwem spojrzymy wstecz, by przypomnieć sobie ludzi, dźwięki i historie, które składają się w opowieść pod tytułem "Sygnały dnia".
Daniel Wydrych (L) i Krzysztof Grzesiowski (P)
Daniel Wydrych (L) i Krzysztof Grzesiowski (P) Foto: PR

Tuż po przebudzeniu, w łazience, w kuchni, w drodze do pracy, w samochodzie... towarzyszymy państwu od 40 lat. "Sygnały dnia" po raz pierwszy pojawiły się na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia 1 marca 1973 roku. W 40. rocznicę audycji przypomnimy sobie ten debiut.

Nieodłączną częścią każdej  audycji radiowej są jingle. Sygnały "Sygnałów dnia" w czasie czterech dekad istnienia programu także się zmieniały. Przypomnimy je sobie wspólnie z Państwem od najstarszego aż po współczesny.

>> 40 lat minęło - zobacz serwis specjalny o jubileuszu "Sygnałów dnia"

Te głosy budziły, informowały, pytały, wyjaśniały i towarzyszyły słuchaczom od pierwszych godzin dnia. Nasza reporterka wybrała się do archiwum Polskiego Radia i podjęła się trudnego zadania - przeprowadzenia wywiadu z dawnymi sygnałowymi głosami.

W czasie czterdziestu lat istnienia audycji, przed mikrofonem "Sygnałów dnia" zasiadało kilkudziesięciu prowadzących. A gdyby dziś zaprosić ich do studia i poprosić o poprowadzenie audycji?

Z okazji jubileuszu audycji przez cały tydzień szukaliśmy sygnałowych równolatków. Okazało się, że jest co najmniej kilku słuchaczy Jedynki, którzy urodzili się dokładnie 1 marca 1973 roku. W piątek porozmawiamy z jednym z nich.

Jak zwykle odwiedzą nas również goście. O 7.15 spotkamy się z Tadeuszem Sznukiem, żywą legendą "Sygnałów dnia", a godzinę później z Andrzejem Siezieniewskim, prezesem Polskiego Radia.

Na jubileuszowe "Sygnały dnia" od 6.00 do 9.00 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

Zobacz więcej na temat: jubileusz Sygnały Dnia