Eleni i jej "Miłości ślad"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 21:30
Od wydania jej ostatniej płyty upłynęło 12 lat! Dziś Eleni powraca z nową płytą, o której opowie w "Muzycznej Jedynce".
Audio
Eleni
EleniFoto: PAP/Adam Hawałej

"Miłości ślad" promuje "Aleksandria" - Piosenka Dnia Jedynki.

Na spotkanie z artystką zapraszamy do "Muzycznej Jedynki" we wtorek po godz. 13.00 Gospodynią audycji będzie Iza Żukowska.

/

Eleni jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych i już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu Ballada. Zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus równolegle, jako solistka, dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.
Pierwszą płytę długogrającą zatytułowaną "Po słonecznej stronie życia" nagrała w 1977 roku, w następnych latach ukazały się jej kolejne albumy: "Moja miłość", "Buzuki disco", "Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt" , "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie". Większość z nich otrzymała status "Złotej Płyty".
Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie utwory jak m.in.: "Do widzenia mój kochany", "Bawmy się, śmiejmy się", "Chcę kochać", "Za wszystkie noce", "Na miłość nie ma rady", "Ballado, hej" i "Miłość jak wino" . Przez trzy kolejne lata Eleni wygrywała plebiscyt "Lata z Radiem" za co uhonorowano ją tytułem "Królowej Polskiej Piosenki. W roku 1986 piosenkarka otrzymała bardzo prestiżową nagrodę "Wiktora".

Zobacz więcej na temat: Eleni

Czytaj także

Eleni "Aleksandria"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 17:15
Piosenki będzie można posłuchać we wtorek na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń