Jerzy Stuhr o swoim "Obywatelu"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 07:41
"Obywatel” to tytuł nowego filmu w reżyserii Jerzego Stuhra. Aktor jest gościem radiowej Jedynki.
Jerzy Stuhr
Jerzy StuhrFoto: PAP/Jakub Kamiński

Akcja filmu obejmie ostatnie 60 lat polskiej historii - m.in. wydarzenia związane z Marcem '68 , stanem wojennym, pierwszymi wolnymi wyborami. "Obywatel" to komediodramat.

Słuchaj on-line

- Moje pokolenie miało bardzo ciekawe życie. Było świadkiem i uczestnikiem przełomowych wydarzeń historycznych, politycznych. Pomyślałem, że warto je pokazać, opowiedzieć o najnowszej historii Polski. Do realizacji takich filmów ciągle namawiają krytycy - mówił aktor i reżyser.

>>> Posłuchaj czym żył świat w moje.polskieradio.pl

Trochę szczegółów scenariusza Jerzy Stuhr już ujawnił. Główny bohater, którego biografia zostanie przedstawiona w filmie, nazywał się będzie Jan Bratek. Stuhr zaznaczył, że scenariusz jest tak skonstruowany, że przedstawia główną postać najpierw w wieku dojrzałym, a potem, cofając się, kończy się "w brzuchu matki bohatera, w latach pięćdziesiątych". Sam wcieli się w bohatera w wieku dojrzałym, postać Bratka w wieku młodszym zagra syn - Maciej Stuhr. Aktor, który grać będzie bohatera w okresie dzieciństwa, nie został jeszcze wybrany.
Po pokazaniu życia bohatera w czasach przełomów historycznych, zobaczymy jego życie w wolnej Polsce. Zdjęcia zaplanowano na październik i listopad. Będą kręcone w Warszawie i Łodzi.

Na spotkanie z aktorem, reżyserem i scenarzystą zaprasza Joanna Sławińska.

(źr.Jedynka/PAP)

''

Zobacz więcej na temat: FILM Jerzy Stuhr

Czytaj także

Jerzy Stuhr - pisarz, który "wypluwa z siebie tekst”

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 07:30
Najnowsza książka autorstwa znanego aktora nosi tytuł "Tak sobie myślę...". W radiowej Jedynce Jerzy Stuhr opowiadał, jak pisze i dlaczego jego warsztat jest dziwny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kulturalne odloty": sukces Radia Kraków!

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 17:04
Pauza, Zbiornik Kultury, Karakter, Polish Icons, Capella Cracoviensis oraz słuchowiska Radia Kraków. To lista laureatów konkursu "Kulturalne odloty" Gazety Wyborczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr: na dzisiaj jestem zdrowy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 15:00
- Choroba to samotność. Musisz się nauczyć być sam, nikomu tego nie opowiesz, nawet najbardziej ukochanej osobie. Nawet nie chciałem, żeby najbliżsi wiedzieli, po co ich jeszcze dobijać - wyznaje w rozmowie w "Wprost" Jerzy Stuhr.
rozwiń zwiń