X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień węgierski na antenie Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 17:15
Z okazji obchodzonego 23 marca Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zapraszamy do słuchania na antenie radiowej Jedynki specjalnych wydań audycji, reportaży, spotkań z gośćmi.
Audio
  • Ile prawdy jest w powiedzeniu "Polak Węgier dwa bratanki" sprawdzała Agata Kasprolewicz (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Za co kochamy Węgrów? - sprawdzała Ewa Syta (Sobota z Jedynką)
Budynek parlamentu w Budapeszcie
Budynek parlamentu w BudapeszcieFoto: monyesz1/Wikimedia Commons/lic. CC

12 marca 2007 parlament węgierski jednogłośnie przyjął deklarację uznającą dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, deklarację poparło 324 posłów, nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciw. Analogiczną uchwałę 16 marca 2007 roku podjął przez aklamację Sejm RP. Uroczystości odbywają się na przemian - jednego roku na Węgrzech, drugiego w Polsce. W tym roku w Tarnowie będzie w nich uczestniczył z prezydent Węgier János Áder z małżonką.

W sobotę, 23 marca na antenie Jedynki wielokrotnie podejmiemy temat relacji polsko-węgierskich. Już o godz. 8.15 w "Sygnałach dnia" naszym gościem będzie Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa.

Po godzinie 12 w audycji "Świat w radiowej Jedynce" opowiemy o przyjaźni polsko-węgierskiej w historii i dziś, sytuacji Romów w tym kraju i zastanowimy czy wino uratuje Węgry? W ramach "Soboty z radiową Jedynką" posłuchamy muzyki węgierskiej (zapraszamy po 16.), a o 19.25 opowiemy o Węgrzech dzieciom.

Po godz. 23 w "Naukowym zawrocie głowy" powrócimy do historii i opowiemy, jak w latach 1939-1946 polityce węgierscy otworzyli granice dla uchodzców z Polski.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że przed obaleniem komunizmu polsko-węgierskie kontakty daleko wykraczały standardową sztampę, a współpraca opozycji była bardzo intensywna - rozmowa z dr. Andrzejem Zawistowskim z Instytutu Pamięci Narodowej.

Zapraszamy także do wysłuchania reportażu Marka Czarkowskiego "Polak - Węgier".

Zobacz więcej na temat: POLSKA Węgry
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Węgier to naprawdę bratanek, jak on

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 08:00
Akos Engelmayer - węgierski dziennikarz, historyk i dyplomata związany jest z naszym krajem od ponad pół wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komuna scementowała polsko-węgierską przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 08:43
Mało kto zdaje sobie sprawę, że przed obaleniem komunizmu polsko-węgierskie kontakty daleko wykraczały standardową sztampę, a współpraca opozycji była bardzo intensywna.
rozwiń zwiń