Śpiewnik Steczkowskiej na setkę Wasowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 19:47
W dniu premiery spektaklu "Śpiewnik Pana W." przygotowanego na stulecie urodzin Jerzego Wasowskiego naszym gościem będzie Justyna Steczkowska.
Audio
Justyna Steczkowska
Justyna SteczkowskaFoto: Daniel Kruczynski/Wikimedia Commons/lic. CC

Piosenki Kabaretu Starszych Panów stały się polskimi standardami. Doczekały się wielu wspaniałych interpretacji i zawsze chętnie do nich powracano. W tym roku świętujemy jubileusz setnych urodzin kompozytora piosenek – Jerzego Wasowskiego. Na tę wyjątkową okoliczność Teatr Syrena przygotował przedstawienie poświęcone najpopularniejszym piosenkom kompozytora i nie tylko.
"Śpiewnik Pana W." to żartobliwe przedstawienie muzyczne, w którym artyści będą kontynuować, tak charakterystyczną dla tekstów Jeremiego Przybory, zabawę słowami i znaczeniami. Wszystko skąpane w doskonałej muzyce i śpiewie Chóru Kameralnego Collegium Musicum UW.

Po godz. 11.00, na kilka godzin przed premierą, naszym gościem będzie Justyna Steczkowska, która opowie o szczegółach. Zdradźmy tylko, że w spektaklu pojawią się między innym utwory: "Bo we mnie jest sex” czy "Wesołe jest życie staruszka", a całość dowcipnym komentarzem opatrzy Wojciech Malajkat.

>>>Płyty z archiwalnymi nagraniami Kabaretu Starszych Panów można zakupić na sklep.polskieradio.pl<<<

A po 10.00 Łukasz Zagrobelny opowie o albumie "Symfonicznie", o swojej drodze muzycznej od grania na akordeonie przez dyrygenturę do śpiewania oraz o fascynacji musicalem "Metro". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy >>>

Na "Leniwą Niedzielę" miedzy godz 10.00 a 16.00 zaprasza Iza Żukowska

Czytaj także

Kabaret Starszych Panów - bywało ostro

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 07:00
- Starsi panowie, starsi panowie dwaj, już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj - śpiewali Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. To oni stworzyli jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w historii telewizji. "Kabaret Starszych Panów" zadebiutował 55 lat temu.
rozwiń zwiń