X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samuel Zborowski. Fragmenty dramatu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 10:15
Zapraszamy na premierę w cyklu "Wielka klasyka". Słuchowisko według dramatu Juliusza Słowackiego reżyseruje Jan Warenycia.
Audio
Olgierd Łukaszewicz
Olgierd ŁukaszewiczFoto: PR/W. Kusiński

W cyklu "Wielka klasyka" Teatr Polskiego Radia przedstawi słuchowisko Jana Warenyci według fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Samuel Zborowski". Jak deklaruje reżyser w jego realizacji tego niedokończonego i złożonego dramatu Słowackiego, w którym wieszcz zawarł filozofię genezyjską, najistotniejszym zadaniem stało się ukazanie złożoności języka poetyckiego i takie zadanie postawił przed znakomitym zespołem aktorskim, jaki zaangażował.

Słuchowisko zostanie nadane w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic 2, do odsłuchu za pomocą kina domowego z włączonym dekoderem tego systemu. Dla pozostałych słuchaczy jakość odbioru stereo - bez zmian.

Autor: Juliusz Słowacki. Reżyser: Jan Warenycia. Realizator: Andrzej Brzoska. Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski.
Obsada:
Olgierd Łukaszewicz (Książę/Kanclerz/Ojciec), Marcin Troński (Samuel Zborowski), Henryk Talar (Lucyfer/Bukary), Zdzisław Wardejn (Biskup/Głos Męski III), Andrzej Blumenfeld (Doktor/Adwokat), Rafał Fudalej (Oelion/Helion), Tomasz Marzecki (Teologus/Głos I Męski), Paweł Szczesny (Logik/Głos II Męski), Beata Jankowska (Kobieta I), Anna Apostolakis (Kobieta II), Brygida Turowska (Kobieta III), Andrzej Ferenc (Ja/Chrystus)

Zapraszamy do słuchania Jedynki po 17.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwupłytowy album "Matysiakowie"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 17:00
Mija 55 lat od chwili, gdy po raz pierwszy pojawiliśmy się na antenie Polskiego Radia. Przyznają Państwo, że to wielce szacowny wiek, jeśli chodzi o istnienie audycji radiowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od siebie i swojego teatru wymagał maksimum"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 11:41
Niedawno pożegnaliśmy Jerzego Jarockiego, jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii polskiego teatru. Swoimi wspomnieniami o twórcy wielu głośnych przedstawień dzielili się goście "Rozdroży kultury".
rozwiń zwiń