Respondek zdradza, dlaczego nie nagrał płyty, kiedy mógł

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 12:41
Znany z telewizji oraz scen kabaretowych aktor wygrał program "Jak oni śpiewają” i dostał kontrakt na nagranie płyty. Krążek jednak nie powstał. Dlaczego? O tym Krzysztof Respondek mówił w Jedynce.
Audio
  • Krzysztof Respondek i Aleksander Woźniak o płycie "Taki świat kupuję” (Leniwa niedziela/ Jedynka)
Krzysztof Respondek w studiu Jedynki
Krzysztof Respondek w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Szerokiej publiczności dał się poznać z ról w popularnych serialach telewizyjnych. Gościnnie wystąpił w "Hotelu 52", "Na Dobre i Na Złe", "I Kto Tu Rządzi". Regularnie można go oglądać w "Barwach Szczęścia"; zagrał też w serialach "Kryminalni", "Agentki" czy "Odwróceni". Od 17 lat występuje w kabarecie Rak.
Skąd pomysł na śpiewanie? - Śpiewam od szkoły teatralnej, ale jakoś zawsze to od siebie odrzucałem wolałem działać na scenie teatralnie, czy kabaretowo. Teraz dojrzałem do tego, aby wejść studia, bo zawsze się go bałem. Wolałem scenę i publiczność. Teraz wszedłem do studia i spodobało mi się – mówił Krzysztof Respondek w "Leniwej niedzieli”.


Artysta w 2008 r. zdobył "Brylantowy mikrofon” – nagrodę w programie Polsatu "Jak oni śpiewają”. Dostał też propozycję nagrania płyty, z której jednak nie skorzystał. – Mogłem nagrać płytę ze znanymi i lubianymi utworami, ale nie chciałem tego, byłem tym zmęczony, a nie miałem jeszcze własnego repertuaru. To zresztą problem wielu ludzi, którzy wygrywają takie fajne programy. Nie mają repertuaru, bo nie ma ładnych, nowych piosenek. Dlatego ja nagrywam dopiero teraz, kiedy mam co śpiewać. Olek napisałem specjalnie dla mnie kilka pięknych piosenek – powiedział Krzysztof Respondek.

Aleksander
Aleksander Woźniak

Większość utworów na płycie "Taki świat kupuję” napisał Aleksander Woźniak, który pracował także przy nagrywaniu płyty (wcześniej też m.in. z Kasią Kowalską, Edytą Bartosiewicz czy Andrzejem Piasecznym). – W studiu widać było lata praktyki Krzysztofa, nie było problemu z poprawianiem, czy nagrywaniem w kawałkach. Praca szła bardzo szybko, Krzysztof niektóre teksty śpiewał z pamięci, co ja bardzo lubię, bo to daje zawsze ciekawsze mocje – mówił Aleksander Woźniak.
Zapraszamy do wysłuchania audycji. Rozmowę prowadziła Maria Szabłowska.
ei

Czytaj także

Poznakowski: jeszcze nie napisałem największego przeboju

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 13:28
"My młodzi, my młodzi, nam granie nie zaszkodzi" - w myśl tej zasady Trubadurzy spędzali w trasie cały rok i bili rekordy liczby granych dziennie koncertów. Występowali nawet o 6.00 rano! Dla kogo? W Jedynce zdradził to Ryszard Poznakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanadyjczycy chcą promować polski jazz za oceanem

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 15:50
Do Polski przylecieli Kanadyjczycy. Chcą się przekonać, czy muzycy jazzowi w naszym kraju są prześladowani, czy wręcz przeciwnie. Okazało się, że ta muzyka kwitnie i ma się dobrze, ludzie chodzą na koncerty, kupują bilety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Bachleda w Paryżu słynie z… balangi

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 16:04
Były olimpijczyk i mistrz Polski w narciarstwie Andrzej Bachleda, po zakończeniu kariery na stokach postanowił podbić sceny muzyczne. O swojej płycie "Balanga” opowiadał w "Muzycznej Jedynce”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Staniek tanecznym krokiem do Ciemnogrodu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 20:03
Znany choreograf i tancerz skończył właśnie pracę nad przedstawieniem "Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu”. O tym jak ulicznemu tancerzowi udało się podbić taneczne estrady, Jarosław Staniek opowiadał w Jedynce.
rozwiń zwiń