Polskie Radio na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 17:00
W dniach 14-16 czerwca odbędzie się 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Polskie Radio mocno zaangażuje się w jego organizację, by uczcić jubileusz imprezy.
Amfiteatr w Opolu
Amfiteatr w OpoluFoto: festiwalopole.com

Jednym z wydarzeń Festiwalu będzie "Gala Jubileuszowa" z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej. Koncert prowadzić będą dziennikarze Radiowej Jedynki - Maria Szabłowska i Paweł Sztompke, a podczas uroczystości zostanie wręczony Diamentowy Mikrofon. Prestiżową nagrodę, przyznawaną przez Zarząd Polskiego Radia S.A., otrzyma gwiazda polskiej piosenki, która pozostawiła setki nagrań w radiowych archiwach.

Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki - wspomnienia gwiazd >>>>
Artystom biorącym udział w Festiwalu swoje nagrody ufunduje i przyzna Pierwszy Program Polskiego Radia:
•    Nagrodę w koncercie "SuperPremiery" w postaci wyprodukowania koncertu z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz retransmitowania go na antenie Radiowej Jedynki.
•    Nagrodę w koncercie "SuperDebiuty" w postaci udziału w co najmniej dwóch koncertach Maryli Rodowicz w czasie trasy koncertowej "Lato z Radiem 2013".
•    Super Nagrodę Wieloletnich Partnerów Koncertu "SuperJedynki" - Radiowej Jedynki i "Super Expressu" w postaci pięciu statuetek dla pięciu artystów. Statuetki zostaną ufundowane i wręczone wspólnie z przedstawicielami gazety.
Ponadto 10 czerwca br. ukaże się wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia trzypłytowy album pt. "50 Największych Przebojów", zawierający najwspanialsze piosenki wykonywane przez lata na scenie opolskiego Festiwalu.

Czytaj także

Rockowe wspomnienia na moje.polskieradio.pl

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 15:00
Dla wszystkich fanów rocka na platformie moje.polskieradio.pl są już dostępne dwa nowe kanały muzyczne sygnowane przez radiową Jedynkę: "Ćwierć wieku polskiego rocka" oraz "Klasycy rocka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki największych bardów na stronie PR

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 16:15
Polskie Radio uruchomiło na platformie internetowej moje.polskieradio.pl kolejny kanał tematyczny - "Piosenki Niezależnych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna German: niezapomniane przeboje sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 14:14
W sprzedaży pojawił się dwupłytowy album z przebojami Anny German, nagranymi w Polskim Radiu w latach 1961-79.
rozwiń zwiń