15 lat Golec uOrkiestra. "Jesteśmy niepełnoletni"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 15:30
- Nasze największe przeboje nabrały nowej jakości. Dajemy im charakter koncertowy. Jest też powiew energii i nowego powietrza - mówią o swojej płycie w Muzycznej Jedynce bracia Łukasz i Paweł Golcowie.
Audio
  • Łukasz i Paweł o Golcowie o swojej najnowszej płycie (Muzyczna Jedynka)
Paweł i Łukasz Golec
Paweł i Łukasz GolecFoto: W. Kusiński/PR

Światło dzienne ujrzał niedawno singiel "Młody maj", który ją zapowiada. Płyta pojawi się we wrześniu. Będzie kompilacją. Znajdą się na niej "stare hiciory" i nowe przeboje. - Podsumowuje naszą 15-letnią działalność, jesteśmy niepełnoletnim, młodym zespołem – śmieją się bracia.

Na płycie znajdzie się na niej ok. 25 piosenek, w tym kilka premierowych. – Dopieszczamy je, jesteśmy na etapie kończenia tego materiału - powiedział Łukasz Golec. 

Łukasz zgadza się z opinią, że nowe piosenki różnią od tego, co do tej pory śpiewali. - Żona codziennie mi podkreśla, że się cały czas zmieniam – mówi Łukasz Golec dodając, że nowością na płycie są z pewnością dudy z Beskidu Żywieckiego.

Golcowie przyznają, że bardzo dużo pracują, skupiając się jednak na swojej twórczości.  Ostatnie kilka tygodni byli cały czas w trasie. W maju mieli 23 koncerty.  Na granie z innymi muzykami, jak przed laty, nie mają już czasu. - Jako sekcja dęta nagraliśmy prawie 60 płyt w 3 lata - wspomina Paweł.  

To były jednak czasy studenckie. Mieli wtedy wspólny portfel, konto, samochód i telefon. – Trzeba było być dobrze zgranym, a my znaliśmy od małego jak łyse koniec . Nieźle nam to szło. A jak trzeba było zagrać klasycznie w studiu, to też nie było problemu. Generalnie dawaliśmy radę  – powiedział Paweł. Ostatnio udało im się jednak zagrać z zespołem "Piersi".

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Zeglera z braćmi Golcami. M.in. o ich muzycznych inspiracjach.

tj

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Piosenka Golec uOrkiestry o Janie Pawle II. "To historia pontyfikatu"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2011 14:15
Dziewięć lat temu, w sierpniu 2002 roku, żegnali papieża na krakowskich Balicach. Napisali wtedy dla niego specjalną piosenkę "Leć muzyczko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Golec: Whitney Houston to jeden z największych wokalnych talentów wszechczasów

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 12:00
Popularny muzykk jazzowy i folkowy przypomniał, że zmarła tej nocy artystka była nie tylko wybitną piosenkarką, lecz także świetną kompozytorką.
rozwiń zwiń