Janusz Głowacki "Raport Piłata"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 11:09
Słuchowisko "Raport Piłata" ma formę policyjnego sprawozdania ze zdarzeń, które towarzyszą powtórnemu pojawieniu się Chrystusa na świecie ogarniętym chaosem.
Janusz Głowacki
Janusz GłowackiFoto: Polskie Radio

Relacje bohaterów, zeznania świadków przeplatają się i często zaprzeczają sobie wzajemnie. Kategorie dobra i zła (podstawa każdego systemu wartości) przestały istnieć i mieć jakiekolwiek znaczenie. Władza (jeśli w ogóle jeszcze istnieje) skupia się jedynie na próbie ograniczenia obszarów zamieszek i rozruchów. W tym chaosie jedynie jeden policjant próbuje odnaleźć logikę zdarzeń, ale okazuje się to niemożliwe.
Katastroficzna wizja Janusza Głowackiego wykorzystuje motywy ewangeliczne, by uzmysłowić nam zagrożenia współczesności. Realizm miesza się tu z metafizyką. Nerwowy i pełen napięcia rytm zdarzeń zmusza do myślenia i weryfikuje granice naszej wyobraźni.

Adaptacja i reżyseria - Janusz Kukuła, Realizacja akustyczna - Jacek Puchalski, Opracowanie muzyczne - Marian Szałkowski, Producent - Radio Gdańsk S.A.
Obsada: Michał Kowalski (Historyk), Krzysztof Banaszyk (Porucznik), Anna Kociarz (Magdalena), Krzysztof Gordon (Szef), Piotr Srebrowski (Młody), Maciej Konopiński (W.K.M.), Florian Staniewski (Wydawca).

Słuchowisko "Raport Piłata" w sobotę 8 czerwca po godz. 17.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głowacki: w radiu słowo musi być ostre jak nóż

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 21:30
"Raport Piłata" i "Jutro będzie mecz" to dwa słuchowiska według tekstu Janusza Głowackiego, które biorą udział w XIII Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie. W radiowej Jedynce znany dramaturg i prozaik mówił o różnicach między tworzeniem dla radia, a innymi rodzajami pisarstwa.
rozwiń zwiń