Bogini w ramionach skrzypka

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 09:19
Niezwykła płyta Janusza Wawrowskiego nosi tytuł symbolizujący wszystko to, co tajemnicze i piękne. Rozmowa o "Aurorze" już dziś w "Muzycznej Jedynce".
Janusz Wawrowski
Janusz WawrowskiFoto: mat. promocyjne

Aurora, rzymska bogini świtu, wprowadza nas w oszałamiający świat pełen niezliczonych barw, świeżości i ożywiającej energii. Janusz Wawrowski "Aurorą" przełamuje stereotyp myślenia o muzyce poważnej. Repertuar zawarty na płycie jest inspirującym przeżyciem, wciągając słuchacza w sen, z którego nie chcemy się obudzić.

Muzyka, którą słyszymy w wykonaniu Janusza Wawrowskiego i towarzyszącego mu argentyńskiego pianisty – Jose Gallardo, mieni się różnorodnością. O pracy nad płytą i swoich muzycznych fascynacjach skrzypek opowie w Jedynce.

W "Muzycznej Jedynce" usłyszymy także felieton Zbigniewa Zeglera z cyklu "Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki". Zapraszamy we wtorek, 11 czerwca, między godz. 13.00 a 15.00.
 

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tyle słońca w całym mieście". Powrót Anny Jantar

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 22:26
Szkoda, że tytuł tej piosenki nie jest zapowiedzią pogody. Na pierwsze miejsce 36. notowania listy Przyjaciół Przebojów Radiowej Jedynki powróciła Anna Jantar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz: w sztuce najważniejsze są emocje

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 18:17
- Dają możliwość oderwania się od rzeczywistości. O to chodzi w muzie i w sztuce - powiedział w Jedynce lider Formacji Nieżywych Schabuff, Olek Klepacz.
rozwiń zwiń