Lato z Radiem: przygotuj się do podróży za jeden uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 13:02
Gościem radiowej Jedynki był Michał Witkiewicz z Polskiego Klubu Przygody, który podzielił się ze słuchaczami swoim doświadczeniem w podróżowaniu autostopem.
Audio
  • Michał Witkiewicz z Polskiego Klubu Przygody o podróżowaniu autostopem (Lato z Radiem/Jedynka)
Lato z Radiem: przygotuj się do podróży za jeden uśmiech
Foto: markg6/flicr.com/lic. CC

Jak powiedział gość "Lata z Radiem" Michał Witkiewicz z Polskiego Klubu Przygody, organizatora mistrzostw autostopowych, do podróży autostopem tak naprawdę nie da się w pełni przygotować, a i nie ma to sensu. - Cały urok w autostopie polega na tym, że nie do końca możemy wszystko przewidzieć - podkreślił.
Jest jednak kilka zasad, które mogą nam takie "podróżowanie za jeden uśmiech" ułatwić. Na przykład na tabliczce, którą trzymamy czekając na okazję warto wypisać nie tylko miejsce docelowe, ale także miasta znajdujące się na naszej trasie. - Zdarzają się też hasła "byle dalej" czy "gdziekolwiek" - zażartował Witkiewicz.
W podróż autostopem najlepiej wybrać się we dwójkę, wtedy jedna osoba zajmuje się rozmową z kierowcą, a druga może w tym czasie się wyspać. - Najlepsze są pary łączone - chłopak i dziewczyna - stwierdził gość radiowej Jedynki. Grupy powyżej sześciu osób będą miały duże trudności ze "złapaniem okazji".
Kierowców - jak wytłumaczył Witkiewicz - odstrasza także duży plecak. Należy więc wziąć ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy - w trasie przydaje się ponczo, wygodne obuwie, podstawowe medykamenty.
Gość radiowej Jedynki powiedział, że najłatwiej podróżować "za jeden uśmiech" po Albanii czy Chorwacji. We wschodniej Europie - na Ukrainie, czy w Rosji - kierowcy często chcą pieniędzy od autostopowiczów. - Nie polecam Grecji. W tym kraju autostop jest praktycznie nieznany - dodał Witkiewicz.

Zapraszamy na weekendowe koncerty oraz do słuchania Lata z Radiem codziennie na antenie radiowej Jedynki – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedzielę w paśmie 10.00-13.00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autostop zimą? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 10:00
Powodów do podróżowania zimą autostopem może być całe mnóstwo. Ale nie mniej jest utrudnień czekających na śmiałków, którzy się na to zdecydują. Szczegóły w audycji "Bed and Breakfast".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż autostopem może być "all inclusive"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 15:00
Autostopem podróżuje po świecie, w czasie wolnym organizuje festiwal podróżniczy. Piotr Józef Parobiec opowiada o festiwalu Lama World Adventure.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autostopem przez Australię... w ramach praktyk

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 18:31
- Zależy mi na tym, by zrealizować to marzenie samodzielnie, bez wsparcia. Zakładam jak najdłuższą trasę, a po drodze pracę na farmach - opowiada Basia Bordych w Jedynce.
rozwiń zwiń