Lato z Radiem: gwiazdy w mieście gwiazd!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 13:57
Z Wysokiego Mazowieckiego pochodzą m.in. aktorka Marta Dobecka i prof. Henryk Skarżyński, związany z miastem jest też zespół Trzeci Oddech Kaczuchy! A w niedzielę na scenie Lata z Radiem wystąpili Ania Wyszkoni, Afromental i Hamak Band!
Audio
  • - Na wagary nie chodziłam, teraz żałuję - opowiada Marta Dobecka (Lato z Radiem/Jedynka)
  • - Tęsknię za tymi miejscami, warto tu przyjechać - opowiada prof. Henryk Skarżyński (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Burmistrz Jarosław Siekierko i prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Wysokie Mazowieckie Józef Sokolik opowiadają o historii miasta (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Muzobus - będziemy szukać dźwięków i robić z nich orkiestrę (Leniwa Niedziela/Jedynka)
  • - Czasem zdarza mi się tu wjechać pod prąd, nie poznaję miasta - opowiada z radością Andrzej Janeczko (Leniwa Niedziela/Jedynka)
Afromental
AfromentalFoto: redakcja Lata z Radiem

Wysokie Mazowieckie położone jest w południowo-zachodniej części województwa podlaskiego nad rzeką Brok. Niespełna dziesięciotysięczne miasteczko jest gminą miejską i jednocześnie siedzibą powiatu wysokomazowieckiego. Aktorka filmowa i teatralna Marta Dobecka podkreśla, że dumna jest ze swojego rodzinnego miasta. - Nie ukrywam, że jestem z Wysokiego  Mazowieckiego, raczej się tym chwalę, ale zawsze muszę tłumaczyć, że to Podlasie, a nie "okolice Warszawy" - powiedziała w rozmowie z Karoliną Rożej i Romanem Czejarkiem.

Z Wysokiem związany jest także Andrzej Janeczko , muzyk Trzeciego Oddechu Kaczuchy ! - W tym roku świętujemy 32. rocznicę istnienia i dzięki miastu wydajemy książkę, płytę. Bardzo się cieszę, że miasto się tak pięknie zmienia - powiedział.

Lato z Radiem 2013 - zobacz koncert Dody i Myslovitz >>>

/

Z Wysokiego Mazowieckiego, już 40 lat temu, wyjechał prof. Henryk Skarżyński , twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. - W tamtych czasach byłem "pracowity inaczej", grałem przede wszystkim w piłkę i część osób mówiła moim rodzicom, że chyba ze mnie nic nie wyrośnie - wspomina z uśmiechem.

Jego zdaniem swoistą misją Lata z Radiem jest pokazywanie takich miejsc, o których na co dzień mieszkańcy innych regionów nie mają okazji usłyszeć. - Cieszę się, że o tym mówicie. Poza tym Lato z Radiem poprawia słuch! - powiedział. Jak? Dowiecie się słuchając całej rozmowy!

Ze sławy swojego miasta bardzo zadowoleni są, co zrozumiałe, burmistrz Jarosław Siekierko i prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Wysokie Mazowieckie Józef Sokolik. W audycji "Lato z Radiem" wyjaśnili skąd opinia najwierniejszego miasta w Polsce.

30 czerwca na scenie Lata z Radiem w Wysokiem Mazowieckiem wystąpili Robi Show , Hamak Band i Afromental . Gwiazdą wieczoru była Ania Wyszkoni.

Posłuchaj wywiadu z Anią Wyszkoni, która była bohaterką cyklu Lata z radiem "Tydzień z Gwiazdą" >>>

 

Marta
Marta Dobecka (C), Karolina Rożej i Roman Czejarek na rynku w Wysokiem Mazowieckiem. Fot. redakcja Lata z Radiem

Sprawdź, gdzie w tym roku gra Lato z Radiem

Lato z Radiem to strefa dobrej zabawy: poza występami gwiazd polskiej muzyki, każdy znajdzie atrakcje dla siebie. W ramach koncertów za każdym razem odbywają się ciekawe konkursy z wartościowymi nagrodami, liczne gry i zabawy czy pokaz sztucznych ogni . Natomiast wszystkich pragnących poznać tajniki pracy dziennikarza radiowego do studia plenerowego radiowej Jedynki zaprasza Karolina Rożej .

Polecamy także płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ania Wyszkoni: marzenia i wiara mogą czynić cuda

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 09:00
- Jeśli dochodzi do tego upór i ciężka praca, to już musi się udać - powiedziała w Lecie z Radiem piosenkarka Ania Wyszkoni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem 2013: Stanisław Bareja był z Brodnicy?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 12:27
Co wspólnego mogą mieć bohater filmu Stanisława Barei "Poszukiwany, poszukiwana" i miasto Brodnica, w którym w sobotę 29 czerwca odbył się kolejny koncert na trasie Lata z Radiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Krzywy: bardzo lubimy Lato z Radiem!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 16:54
- Lubimy improwizować i grać na żywo, a na koncerty Lata z Radiem przychodzą wspaniali ludzie - powiedział Andrzej Krzywy podczas próby De Mono przed koncertem Lata z Radiem w Brodnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem. Trwa koncert Ani Wyszkoni! Oglądaj na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 23:00
Kolejny koncert w ramach trasy Lata z Radiem zagramy Wysokiem Mazowieckiem. Na scenie zagrali m.in. Afromental (g.19.50) i Hamak Band (g.17.50). Gwiazdą wieczoru jest Ania Wyszkoni. Oglądaj koncerty na żywo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: zobacz koncert Ryszarda Rynkowskiego, przyjdź do Muzobusu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 17:00
Artysta wystąpił podczas pierwszego koncertowego weekendu Lata z Radiem - w Wieluniu. Za nami także występy Myslovitz, Hamak Band, Dody i Afromental, a to dopiero początek!
rozwiń zwiń