Rodzinne archiwum. Siedleckie na zdjęciach

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 13:40
"Zostań rodzinnym archiwistą" to akcja radiowej Jedynki, realizowana we współpracy z Archiwami Państwowymi. O kolejnej wystawie przedstawiającej rodzinne zbiory opowiemy w audycji "Naukowy zawrót głowy".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

>>> Przeczytaj regulamin akcji "Zostań rodzinnym archiwistą"

W ramach akcji "Zostań rodzinnym archiwistą” opowiemy o wystawie przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Siedlcach. Składają się na nią zdjęcia mieszkańców wsi Kisielany-Żmichy. Gośćmi będą dyr. Archiwum Państwowego w Siedlcach – Grzegorz Welik i Małgorzata Trojanek ze Stowarzyszenia "Zielony Gaj" Kisielany-Żmichy, które było partnerem w tym projekcie.  Pani Małgorzata Trojan osobiście zbierała zdjęcia wśród mieszkańców wsi.

Na "Naukowy zawrót głowy" po godz. 21.00 zaprasza Katarzyna Kobylecka

tj

Zobacz więcej na temat: archiwum HISTORIA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europeana 1989: za każdą pamiątką kryje się historia

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 13:53
- Liczymy na wszystkie pamiątki związane z tym przełomowym rokiem. Często sami nie wiemy co kryją strychy, szuflady, bardzo często też zapominamy o tym, co mamy w domu. A wszystkie przedmioty trafią do internetowego archiwum i każdy, bezpłatnie, będzie mógł je obejrzeć - opowiada o wirtualnym archiwum europeana1989.eu Agnieszka Wolak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie zaczynajmy porządków od wyrzucania starych papierów

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 10:41
Zostań rodzinnym archiwistą - to hasło akcji antenowej, którą radiowa Jedynka organizuje we współpracy z Archiwami Państwowymi. Zapraszamy do zainteresowania się swoimi korzeniami, stworzenia rodzinnego drzewa genealogicznego, a potem przesłania nam najciekawszych informacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz przodków? Udaj się wszędzie, nawet do Pradziada

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 07:48
- Szuka się bardzo prosto, mając jakąś wiedzę wyjściową na temat własnej rodziny, jakiegoś faktu historycznego, musimy znaleźć jego potwierdzenie w dokumentach. A tam, z reguły, znajdujemy kolejne informacje, które też musimy potwierdzić - podpowiada Magdalena Masłowska z Archiwum Państwowego m. st. Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z rodzinnych listów powstała książka i monodram

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 08:28
Rodzinne archiwum może być inspiracją do napisania książki. Takie archiwum, przekazywane od trzech pokoleń, ma w domu Małgorzata Karolina Piekarska. Na 90 metrach niemal wszędzie można zobaczyć eksponaty muzeum domowego.
rozwiń zwiń