Lato z Radiem: stan wojenny zastał Perfect w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 12:58
12 grudnia 1981 roku, w dzień poprzedzający wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, Perfect grał koncert w Malborku. Sala była jednak nieogrzana i zespół przerwał występ. W stronę muzyków poleciały kamienie i śnieżki...
Audio
  • "Tydzień z Gwiazdą": Perfect - odc. 4 (Lato z Radiem/Jedynka)
Perfect
PerfectFoto: PAP/Wojciech Frelek

Perfect: nasze teksty krążą już 33 lata, są ponadczasowe - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

- Na sali było może 8-9 stopni Celsjusza. Po trzech utworach straciłem głos. Zbyszek Hołdys powiedział, że przerywamy. Ruszył autobus i myśmy w biegu do tego autobusu wskoczyli. Dojechaliśmy do Novotelu w Gdańsku. Na miejscu spotkaliśmy Jacka Kuronia, trwał zjazd Solidarności i w powietrzu czuło się już napięcie - wspominał w audycji z cyklu "Tydzień z Gwiazdą" Grzegorz Markowski, wokalista Perfectu.

Rockmani we frakach, czyli Perfect w filharmonii - Tydzień z Gwiazdą odc. 2 >>>

W niedzielny poranek 13 grudnia 1981 roku gen. Wojciech Jaruzelski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego. - Tego dnia mieliśmy grać kolejny koncert w Elblągu, ale oczywiście nie doszedł on do skutku. Na scenę ponownie wyszliśmy dopiero za jakieś pół roku albo i lepiej. Już był inny skład. To wtedy powstała nasza druga płyta "Uno" - przypominał w Jedynce Piotr Szkudelski, perkusista.

Z "07 zgłoś się" do Perfectu - Tydzień z Gwiazdą odc. 3 >>>

Materiał przygotowała Nina Karczmarewicz.

Na kolejne odsłony cyklu "Tydzień z Gwiazdą" zapraszamy do audycji "Lato z Radiem" po godz. 11.00 do piątku 19 lipca. A już w najbliższą sobotę Perfect będzie gwiazdą koncertu Lata z Radiem w Zamościu.

Lato z Radiem: zapraszamy na koncert Perfectu w Zamościu >>>

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

Reedycja płyty "Perfect" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

pg

Czytaj także

Perfect: nasze teksty krążą już 33 lata, są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 15:23
- Kiedy ta płyta wychodziła, nie było mnie w Polsce. Po powrocie zobaczyłem straszną kolejkę do sklepu i okazało się, że stoją po "Perfect" - wspomina gitarzysta Ryszard Sygitowicz. O pracy nad pierwszym albumem w "Tygodniu z Gwiazdą" opowiadają muzycy zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: rockmani we frakach, czyli Perfect w filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 16:00
- Zadzwonił do mnie menedżer Perfectu. Pomyślałem, że chce pogadać albo powspominać. A on, że sprawa jest poważna, bo chcą nagrać płytę "Perfect Symfonicznie” i czy jestem zainteresowany - mówił w Jedynce Wojciech Zieliński, aranżer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: z "07 zgłoś się" do Perfectu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 07:38
- Grzegorz Markowski był wtedy młodym artystą z "Teatru na Targówku". Reżyser serialu, który go znał, zaproponował mu zaśpiewanie wokalizy do motywu muzycznego, który był już gotowy - mówił w Jedynce Piotr Piotrowski, autor książki "07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu".
rozwiń zwiń