Lato z Radiem: rower niejeden ma kształt

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 14:57
Pokonując trasę z Warszawy do Zamościa, reporter "Lata z Radiem" trafił tym razem do Gołębia koło Dęblina, gdzie znajduje się Muzeum Nietypowych Rowerów.
Audio
  • Fotoradar Lata z Radiem: Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu/ Relacja Łukasza Starowieyskiego (Jedynka/Lato z Radiem)
Rower treningowych dla pilotów
Rower treningowych dla pilotówFoto: www.muzeumrowerow.pl

W zbiorach muzeum znajduje się ponad 60 rowerów. - Nie wszystkie są pokazywane, ale około 40 każdy może dotknąć, pomacać, a nawet na nich pojeździć - zachęca Józef Konstanty Majewski, założyciel Muzeum Nietypowych Rowerów.

Fotoradar Lata z Radiem: prawie jak w raju >>>

Pasja rozmówcy Łukasza Starowieyskiego do nietypowych rowerów zrodziła się jeszcze w młodości. - Poszedłem do szkoły zawodowej i tam nauczyłem się obrabiać metal. Jak przyjechałem do domu na wakacje, to dwa rowery wyciągnąłem ze strychu, pociąłem, kuzyn je pospawał i miałem tandem. Może nie był jakiś super udany, ale wyścigi, które urządzaliśmy na wiejskich drogach, zawsze wygrywaliśmy. Zdarzały się nawet panienki, które chciały ze mną jeździć. A jedna to tak się przyzwyczaiła do tego roweru, że do tej pory mi pomaga - uśmiecha się Józef Konstanty Majewski.

Fotoradar Lata z Radiem: wsi spokojna, wsi wesoła >>>

Zapraszamy również na weekendowe koncerty oraz do słuchania "Lata z Radiem" codziennie na antenie radiowej Jedynki - od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedzielę w paśmie 10.00-13.00.

Lato z Radiem 2013 - zobacz gdzie gramy >>>

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl.

 

pg

Czytaj także

Fotoradar Lata z Radiem: król fryzjerów i jego "garconka"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 12:39
W drodze do Turku i do Kalisza, gdzie w najbliższy weekend kolejne koncerty w ramach trasy Lata z Radiem reporter Łukasz Starowieyski zawędrował do Sieradza. Podobno źle wygląda, bo od trzech tygodni nie był u fryzjera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: prawie jak w raju

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 12:50
W ten weekend wszystkie drogi prowadzą do Zamościa, gdzie w sobotę kolejny koncert Lata z Radiem. Szlak przeciera reporter Łukasz Starowieyski. Fotoradar zrobił mu zdjęcie w Powsinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: wsi spokojna, wsi wesoła

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 13:00
Na trasie prowadzącej z Warszawy do Zamościa reporter Lata z Radiem znalazł się tuż koło małej wsi Kołbiel, której mieszkańcy usiłują uratować od zapomnienia dawną kulturę tego miejsca.
rozwiń zwiń