X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fotoradar Lata z Radiem: stąd w wielki świat wyruszyła Pola Negri

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 12:47
- W swoim pamiętniku Pola bardzo czule wspomina okres dzieciństwa spędzonego w Lipnie. Bawiła się nad naszą rzeczką, lubiła wdrapywać się na wysokie drzewa i wypatrywać stamtąd wielkiego świata. Była takim niespokojnym duchem - mówiła w Jedynce Dorota Łańcucka, burmistrz Lipna.
Audio
  • Fotoradar Lata z Radiem: Kino Nawojka w Lipnie/ Relacja Łukasza Starowieyskiego (Jedynka/Lato z Radiem)
Apolonia Chałupiec vel Pola Negri
Apolonia Chałupiec vel Pola NegriFoto: PAP/Archiwum

Przemierzający trasę z Warszawy do Krynicy Morskiej, Łukasz Starowieyski tym razem zatrzymał się w Lipnie w województwie kujawsko-pomorskim. Do sobotniego koncertu Lata z Radiem w Krynicy Morskiej w końcu jeszcze trochę czasu zostało...

Lato z Radiem przybędzie do Krynicy Morskiej i Olsztyna >>>

To właśnie w Lipnie pod koniec XIX wieku urodziła się najsłynniejsza polska aktorka, wielka gwiazda niemego filmu Apolonia Chałupiec, znana wszystkim jako Pola Negri. Rodzinne miasto opuściła jednak szybko. Karierę rozpoczęła w Warszawie, potem grała w Niemczech. W Hollywood stała się jedną z najjaśniejszych gwiazd i symbolem seksu. Głośno było o jej romansach z Charliem Chaplinem i pierwszym wielkim kinowym amantem Rudolfem Valentino.

Fotoradar Lata z Radiem: statek do Młocin >>>

W Lipnie nie zapomniano o najsłynniejszej mieszkańce. W miejscowym kinie, a jakże, znajduje się Izba Pamięci Poli Negri, w której gromadzone są pamiątki po słynnej aktorce. Kino Nawojka wyróżnia się także swoją siedzibą. Mieści się ono w ponad stuletnim budynku byłej cerkwi, którą w latach 60. ubiegłego wieku zaadaptowano na kino. Niepowtarzalną atmosferę stwarzają pluszowe, czerwone fotele, unikatowa aparatura kinowa z dawnych lat oraz oryginalne wnętrze.

Lato z Radiem - zobacz filmy i zdjęcia z koncertów >>>>

- Właśnie w takim klimacie najlepiej ogląda się stare filmy. Zwłaszcza, gdy mamy tapera, który gra na żywo podczas projekcji. W multipleksach czegoś takiego się nie spotka - podkreślała w rozmowie z reporterem "Lata z Radiem" Dorota Łańcucka, burmistrz Lipna i była prezes Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri.

Zapraszamy na weekendowe koncerty oraz do słuchania Lata z Radiem codziennie na antenie radiowej Jedynki – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedzielę w paśmie 10.00-13.00.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl

 

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lato z Radiem: wsi spokojna, wsi wesoła

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 13:00
Na trasie prowadzącej z Warszawy do Zamościa reporter Lata z Radiem znalazł się tuż koło małej wsi Kołbiel, której mieszkańcy usiłują uratować od zapomnienia dawną kulturę tego miejsca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: rower niejeden ma kształt

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 14:57
Pokonując trasę z Warszawy do Zamościa, reporter "Lata z Radiem" trafił tym razem do Gołębia koło Dęblina, gdzie znajduje się Muzeum Nietypowych Rowerów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotoradar Lata z Radiem: statek do Młocin

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 12:58
Prawie rejs, prawie dzika przyroda, prawie czysta rzeka i wszystko prawie w Warszawie. Tym razem prawie nie robi wielkiej różnicy, bo jest za darmo.
rozwiń zwiń