Jedynka w Mrągowie. Słuchajcie wywiadów i relacji z Piknik Country & Folk

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 19:25
Piknik Country & Folk to istna legenda, zdecydowanie największa impreza country w Polsce, a zarazem jeden z największych festiwali poświęconych tej muzyce w Europie. Wydarzenia dla słuchaczy Jedynki relacjonował będzie Paweł Sztompke - nasz specjalny wysłannik do Mrągowa.
Audio
  • - Musi się pojawić królowa polskiej muzyki country Alicja Boncol, będzie Ray Scott, grupa Fatboy, Mariusz Kalaga, Czarek Makiewicz, Larkin Poe i PutOnRock, Modern Earl czy Zakopower -o gwiazdach 32. Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country & Folk opowiada Korneliusz Pacuda (Muzyczna Jedynka)
Lonstar
LonstarFoto: mat. promocyjne

Na przestrzeni trzydziestu lat na deskach mrągowskiego amfiteatru wystąpiła cała plejada polskich i amerykańskich gwiazd muzyki country, folk i bluegrass. Festiwal co roku gości również artystów bardziej mainstreamowych, którzy specjalnie z okazji występu na Pikniku dostosowują swój repertuar do ram artystycznych tej imprezy. Dzięki temu Festiwal Piknik Country & Folk stale poszerza spektrum muzyczne, zyskując co roku nową publiczność. Powrót do korzeni, gdzie jest więcej country, ale rozumianego szerzej, ocierającego się o folk, rockabilly i bluegrass, wpłynął na decyzję o rozszerzeniu nazwy festiwalu o muzykę folk. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym wydarzenia.

/

Przebieg tegorocznego festiwalu relacjonowali dla słuchaczy Jedynki Paweł Sztompke i Korneliusz Pacuda. Zapraszamy do słuchania zapowiedzi koncertów i rozmów z artystami w:

- Ray Scott: muzyka country jest uniwersalna >>

- Piknik Country & Folk. Country to opowieść, inna w Polsce, inna w USA >>

- Lonstar: język polski nie nadaje się do muzyki >>

- Cejrowski: pokochałem country za teksty i odwołanie do duchowości >>

- Strefa 50 popularyzuje nieśmiertelne standardy Creedence-ów >>

Strefa 50 wystąpi w konkursie - Picnic Country & Folk >>

Festiwal Piknik Country & Folk przyciąga do Mrągowa corocznie kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, czyniąc tym samym Festiwal największą atrakcją lata na Warmii i Mazurach. Wierna publiczność co roku szczelnie wypełnia amfiteatr w Mrągowie - nowy amfiteatr, gdzie odbywa się festiwal, mieści ok. 5300 widzów i jest największym tego typu obiektem w Polsce.

Pełen program festiwalu dostępny na stronie festiwalpiknikcountry.pl

Festiwal Piknik Country & Folk to również wiele imprez towarzyszących, które wzbudzają żywe zainteresowanie mediów, turystów i mieszkańców, np.:
•    Parada Country – tysiące motocykli, setki starych samochodów oraz innych przyciągających uwagę pojazdów.
•    Finał Konkursu na Polską Piosenkę Country - ideą Konkursu jest poszukiwanie nowych przebojów i twórcze podejście do tradycji Festiwalu w Mrągowie i współczesnego brzmienia muzyki country.
•    Western City Mrongoville – jedna z największych atrakcji województwa warmińsko-mazurskiego. Stanowi odwzorowanie typowego miasteczka westernowego z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w.

 

 

(mat. prom./asz)

Zobacz więcej na temat: folk MUZYKA

Czytaj także

Hołdys, hotel Victoria, chustka, prostytutka i... "Autobiografia"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 13:29
- Sądziłem, że utwór będzie bardziej melancholijny, jak "Raiders of the Storm" The Doors - powiedział w audycji "Lato z Radiem" Zbigniew Hołdys o kulisach powstaniu utworu "Autobiografia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Margaret odniosła wielki sukces w Szwecji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 17:04
Margaret, czyli Małgorzata Jamroży, na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w szwedzkim Karlshamn zajęła drugie miejsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź, Leningrad i wulgaryzmy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 15:33
W "Muzycznej Jedynce" o płycie "Chcę do nieba. Leningrad Łódź". To piosenki z repertuaru rosyjskiego zespołu "Leningrad" w jazzowych aranżacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Country & Folk - Strefa 50 wystąpi w konkursie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 16:01
W tym tygodniu wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa. Tam w weekend będzie się odbywał Piknic Country i Folk. W konkursie zagra zespół Strefa 50, którego przedstawiciele gościli w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda: misja tuning - od kompleksów po filmową scenę

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 15:57
Zmieniały się style muzyczne, którym się poświęcała. Przez poezję śpiewaną i piosenkę aktorską, po musical i pop. Mimo sukcesów, Doda nie zawsze wierzyła w siebie.
rozwiń zwiń