Tydzień z Gwiazdą - Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 17:41
- To było jak grom z jasnego nieba. Zagraliśmy koncert w Warszawie, a na drugi dzień rano w hotelu dowiedzieliśmy się o tym, taka bombka na Święta, bo to był 8 grudnia - wspominają muzycy Myslovitz moment odejścia Artura Rojka. Zdecydowali się jednak grać dalej, z nowym wokalistą.
Audio
  • Myslovitz. Odejście Artura Rojka wstrząsa zespołem - "Tydzień z Gwiazdą" odc. 1 (Lato z Radiem/Jedynka)
Myslovitz: Przemek Myszor, Michał Kowalonek, Wojtek Lala Kuderski, Wojtek Powaga, Jacek Kuderski.
Myslovitz: Przemek Myszor, Michał Kowalonek, Wojtek "Lala" Kuderski, Wojtek Powaga, Jacek Kuderski.Foto: mat. promocyjne

- Na odejście Artura byłem przygotowany. W bardzo wielu rozmowach mówił, że nie wyobraża sobie grać tak długo, jak Budka Suflera - mówi Wojciech Powaga , gitarzysta zespołu. Wspomina, że informacja o odejściu Artura Rojka z Myslovitz wprawiła go w stan przerażenia. - Przerażenie, że zespół się skończy, a Myslovitz to całe moje życie. Myślałem, że będę musiał kupić samochód i zacząć jeździć na taksówce - mówi w pierwszym odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą".

Tydzień z Gwiazdą - Doda, Ania Wyszkoni, Perfect i in. o sobie samych >>>

Perkusista Wojtek Kuderski również liczył się z rozstaniem członków Myslovitz, ale nie w tak drastyczny sposób. - To było jak grom z jasnego nieba - podkreśla w rozmowie z Niną Karczmarewicz.

Kiedy okazało się, że decyzja Rojka jest ostateczna, pozostała część zespołu stanęła przed pytaniem "co dalej?". - Bardzo szybko się pozbieraliśmy, doszliśmy do wniosku, że nie ma innej możliwości będziemy dalej grać, że będziemy szukać wokalisty - dodaje Powaga.

Koncerty Myslovitz na trasie Lata z Radiem - oglądaj wideo >>>

Szukanie nowego głosu Myslovitz odbywało się w gronie członków zespołu. Gdy usłyszeli Michała Kowalonka stwierdzili, że to musi być on.I na pierwszym wspólnym koncercie zagrali na 200 procent!

W najbliższy weekend Lato z Radiem gra w Gnieźnie i Wałczu. Wystąpią: Formacja Nieżywych Schabuff, Myslovitz, Andrzej Piaseczny, Loka, Pectus i Maryla Rodowicz. Szczegóły koncertu >>>

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Myslovitz "Trzy sny o tym samym"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem 2013: 40 tys. osób na pierwszym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 12:26
Pierwsze koncerty tegorocznego Lata z Radiem za nami. Ekipa radiowej Jedynki zawitała w Uniejowie i Wieluniu, a występy gwiazd – m.in. Dody, Myslovitz i Ryszarda Rynkowskiego – zgromadziły w sumie ok. 40 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem w Kaliszu, czyli koncert w najstarszym mieście w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 12:51
Ósmy przystanek koncertowy na tegorocznej trasie koncertowej Lata z Radiem wypadł w Kaliszu. Na scenie wystąpili Hamak Band i Myslovitz. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lady Pank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Stachursky i Lady Pank mają patent na udany koncert

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 13:00
Za nami kolejny udany weekend na trasie koncertowej "Lata z Radiem". Mimo brzydkiej pogody stadion w Turku wypełnił się w stu procentach, natomiast w Kaliszu padł rekord frekwencyjny: w niedzielę na Polach Marsowych bawiło się 40 tysięcy osób.
rozwiń zwiń