Tomasz Zimoch: sport i kolarstwo hartują życiowo

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 11:39
- Ktoś kto uprawia sport, a zwłaszcza kolarstwo lepiej daje sobie potem radę w życiu - mówi w audycji "Lato z Radiem" z trasy 70. Tour de Pologne Tomasz Zimoch.
Audio
  • Tomasz Zimoch o Tour de Pologne we włoskich Dolomitach (Lato z Radiem/Jedynka)
Krzysztof Gach
Krzysztof GachFoto: Tomasz Zimoch/PR

Komentator Polskiego Radia Tomasz Zimoch , relacjonujący przebieg wyścigu zauważa, że na trasie 70. Tour de Pologne można spotkać niezwykłych ludzi, pasjonatów kolarstwa.

Jednym z nich jest Krzysztof Gach z Sopotu, który 15 lipca wyruszył z domu, aby podziwiać kolarski peleton w Dolomitach. Dziennikarz spotkał go na Passo Pordoi. Pan Gach pojedzie z Włoch do Szwajcarii, a do domu wróci po pokonaniu 6 tysięcy kilometrów. Wiezie ze sobą namiot, ma dwie torby, polską flagę i wizerunek świętego Krzysztofa. Pan Gach był szczęśliwy, że udało mu się poznać Ryszarda Szurkowskiego.

Tour
Tour de Pologne we włoskich Dolomitach

Tomasz Zimoch zaskoczony, ale i podbudowany, był również widokiem młodej kobiety, która wjechała na przełęcz na rowerze ciągnąc za sobą przyczepkę. W przyczepce leżało kilkumiesięczne niemowlę. Na przełęczy kobieta zrobiła odpoczynek przy bannerze radiowej jedynki, wyjęła dziecko z przyczepki i zaczęła je karmić. Dziennikarz przyznał w radiowej Jedynce , że kobieta go zafascynowała. Przyznała, że kolarstwo jest dla niej wszystkim, a swoje dziecko od małego chce zarazić miłością do sportu, do ruchu, do kolarstwa i do gór.

70. Tour de Pologne - serwis specjalny >>>

Dziennikarz zwraca uwagę, że biało-czerwonych flag w Dolomitach było bardzo wiele. To byli zapaleńcy, którzy pojechali tam i chcieli zobaczyć kolarzy.
Rozmawiała Małgorzata Raducha.
(ag)

Tour de Pologne - serwis specjalny Polskiego Radia

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czesław Lang: Rafał Majka może wygrać Tour de Pologne

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 20:56
- Rafał Majka ma wielkie szanse na wygranie całego wyścigu, ponieważ pokazał, że świetnie sobie radzi w górach - mówi Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tour de Pologne wjeżdża do Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 17:30
Po dwóch etapach rozegranych we Włoszech poniedziałek był dla kolarzy uczestniczących w 70. Tour de Pologne dniem przerwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tour de Pologne. Czesław Lang: ten wyścig to promocja Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 21:18
Po dwóch górskich etapach we Włoszech uczestnicy kolarskiego 70. Tour de Pologne przenoszą się do Polski - poniedziałek to dzień przerwy dla kolarzy, ale nie dla organizatorów i służb technicznych.
rozwiń zwiń