Lato z Radiem: Jerzy Stuhr zamknął Myslovitz w klasztorze

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 14:31
- Bardzo nas interesuje robienie muzyki filmowej i szeptaliśmy panu Jerzemu, że może coś tam dałoby się zrobić. A on na to, że chce nas jako aktorów, bo jesteśmy tacy grzeczni i kojarzymy mu się z mnichami - mówił w Jedynce Wojciech Powaga, gitarzysta Myslovitz.
Audio
  • Tydzień z Gwiazdą: Myslovitz - odc. 4 (Lato z Radiem/Jedynka)
Kadr z filmu Pogoda na jutro
Kadr z filmu "Pogoda na jutro"Foto: materiały promocyjne/ITI Cinema

Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

Tym sposobem członkowie Myslovitz trafili na plan filmu "Pogoda na jutro", który miał premierę w 2003 roku. Jerzy Stuhr wykorzystał muzyczny potencjał aktorów-amatorów, obsadzając ich w rolach muzykujących zakonników. Za swój występ otrzymują zresztą w filmie statuetkę św. Cecylii.

Marlon Brando, Myslovitz, The Freshman i mentosy - Tydzień z Gwiazdą odc. 2 >>>

Dla muzyków zespołu spotkanie z Jerzym Stuhrem było dużym przeżyciem. - Jak rozmawiałem z nim poza planem, to ten facet jest identyczny jak w filmie. Aż się zastanawiałem czy nie robi mnie w konia. Patrzyłem wokół siebie czy nie ma jakiś kamer i czy za chwilę ktoś nie wyjdzie z kwiatami i zawoła "Mamy Cię!" - wspominał ze śmiechem w kolejnym odcinku "Tygodnia z Gwiazdą" Wojciech Powaga.

Edyta Bartosiewicz na urodzinach Myslovitz - Tydzień z Gwiazdą odc. 3 >>>

Materiał przygotowała Nina Karczmarewicz.

W najbliższy weekend Lato z Radiem gra w Gnieźnie i Wałczu. Wystąpią: Formacja Nieżywych Schabuff, Myslovitz, Andrzej Piaseczny, Loka, Pectus i Maryla Rodowicz. Szczegóły koncertu >>>

Koncerty Myslovitz na trasie Lata z Radiem - oglądaj wideo >>>

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

pg

Czytaj także

Tydzień z Gwiazdą - Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 17:41
- To było jak grom z jasnego nieba. Zagraliśmy koncert w Warszawie, a na drugi dzień rano w hotelu dowiedzieliśmy się o tym, taka bombka na Święta, bo to był 8 grudnia - wspominają muzycy Myslovitz moment odejścia Artura Rojka. Zdecydowali się jednak grać dalej, z nowym wokalistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Marlon Brando, Myslovitz, The Freshman i mentosy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 15:37
Co wspólnego mają ze sobą Marlon Brando z filmu Nowicjusz, którego angielski tytuł to "The Freshman", z zespołem Myslovitz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz na urodzinach Myslovitz. "Zawsze się w niej podkochiwałem"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 13:18
W 2002 roku w Mysłowicach odbył się plenerowy koncert z okazji 10-lecia zespołu Myslovitz. Wśród zaproszonych gości była m.in. Edyta Bartosiewicz. O szczegółach opowiadał kolejny z odcinków cyklu "Tydzień z Gwiazdą" w audycji "Lato z Radiem".
rozwiń zwiń