Przystanek Woodstock rozpoczął się patriotycznie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 18:13
Miłość, przyjaźń, muzyka i pamięć. Bo na Przystanku Woodstock także pamięta się o ważnych dla historii Polski momentach. Uczczono tam 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Jerzy Owsiak otwiera 19. Przystanek Woodstock (Popołudnie z radiową Jedynką)
Jerzy Owsiak otwiera 19. Przystanek Woodstock (Popołudnie z radiową Jedynką)
Jerzy Owsiak otwiera 19. Przystanek Woodstock (Popołudnie z radiową Jedynką)Foto: PAP/Lech Muszyński

Nasz wysłannik do Kostrzyna nad Odrą Daniel Wydrych przypomina, że to tam zespół Sabaton śpiewał o bitwie nad Wizną, także na Przystanku zespół Lao Che śpiewał powstańcze piosenki. Także 1 sierpnia nie zapomniano o zrywie młodych powstańców w stolicy.

19. Przystanek Woodstock - przeżyj go z Jedynką >>>

Z festiwalowej sceny Jerzy Owsiak przypomniał, że 69 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie i wezwał uczestników Przystanku, aby chwilę pomyśleli o tych, którzy poszli w bój. Na Przystanku zawyła syrena, a młodzi ludzie odśpiewali hymn Polski.

/

A dwie godziny wcześniej nad terenem Przystanku przeleciały cztery samoloty Iskra zostawiając na niebie biało-czerwoną smugę. 19. Przystanek Woodstock został otwarty.

Sygnał do otwarcia dał Roman Polański, emerytowany zawiadowca stacji Żary, który wygłosił formułę "W imieniu PKP 19. Przystanek Woodstock w miejscowości Kostrzyn, województwo lubuskie. Odjazd!". I cztery razy zagwizdał. Orkiestra zaś odegrała "Glory, Glory, Alleluja".
Przystanek Woodstock kojarzy się z ciężką rockową muzyką, ale jest tam również miejsce dla innego rodzaju muzyki i różnych projektów. Późnym wieczorem 1 sierpnia występuje zespół "Mazowsze" z Mateuszem, muzykiem folkowym o pseudonimie Gooral.

Radiowa Jedynka jest patronem Przystanku Woodstock

(ag)

Jurek Owsiak o 19. edycji Przystanku Woodstock - posłuchaj rozmowy >>>>

Relacji Jedynkowych dziennikarzy słuchajcie:

2 sierpnia: - magazynie "Z kraju i ze świata" o godz. 12.30; "Popołudniu z Jedynką" o godz. 16.15; magazynie "Polska i świat" o godz. 22.05.

- w "Aktualnościach" o godz. 15:00, 19:00 i 21:00

3 sierpnia: - w "Sygnałach dnia" o godz 8.38i magazynie "Polska i świat" o godz. 22.05;

- w "Aktualnościach" 11:00, 15:00.

Dziennikarze radiowej Jedynki będą także prowadzili spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych.

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock: bezpieczeństwo przede wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 17:40
W czwartek 1 sierpnia Roman Polański da znak i rozpocznie się Przystanek Woodstock. Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock - przeżyj go z Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 12:00
Od 1 do 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbywał się 19. Przystanek Woodstock. Radiowa Jedynka - patron medialny wydarzenia - relacjonowała dla swoich słuchaczy przebieg Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń