Jacek Bończyk o twórczosci Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:12
21 i 22 września w Sopocie odbędzie się I edycja Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. W "Muzycznej Jedynce" o imprezie opowie dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Bończyk.
Benefis Wojciecha Młynarskiego
Benefis Wojciecha MłynarskiegoFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jacek Bończyk to aktor, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.

Pomysłodawca festiwalu wiele lat temu sam postanowił zmierzyć się w repertuarem mistrza polskiej piosenki. - Specjalnie pojechałem na Festiwal Piosenki Francuskiej, żeby zaśpiewać przed Wojciechem Młynarskim. Zostałem przez niego dostrzeżony i bardzo wiele mu zawdzięczam - podkreślał w radiowej Jedynce.

Gościa spytamy też o plany artystyczne i porozmawiamy o nowej płycie.

Zobacz serwis specjalny poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu >>>

W audycji również o IX Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Chopin i jego Europa", który trwa od 15 sierpnia, będzie mówił Adam Rozlach.

Do słuchania "Muzycznej Jedynki" we wtorek 27 sierpnia od 13 do 15 zaprasza Maria Szabłowska.

(ag)

Czytaj także

Jacek Bończyk spłaca dług wdzięczności u Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 16:15
- To jest coś o czym myślałem już co najmniej od dwóch lat. Zastanawiałem się nad formułą takiego festiwalu, który będzie mógł dowartościować piosenki Mistrza - mówił w Jedynce Jacek Bończyk, pomysłodawca Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klub Hybrydy przyciągał wybitne osobowości i kreował wielkie wydarzenia

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 13:21
- Kluby studenckie dawały alternatywę w kulturze. To nie była kultura popowa, tylko kontestująca i przede wszystkim poszukująca. Bez tych elementów, ważnych w życiu studenta, nie byłoby klubów studenckich - mówił w Jedynce Sławomir Rogowski, autor książki "Hybrydy – 55 lat. Zawsze piękni, zawsze dwudziestoletni".
rozwiń zwiń