Krawczyk i Olbrychski walnęli duecik

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 14:20
Piosenek Krzysztofa Krawczyka słuchają różne pokolenia. Nagrał ponad 100 płyt i około tysiąca utworów. Każdy z nich ma jakąś historię. Najlepsze powstawały w niecałą godzinę.
Audio
  • Krzysztof Krawczyk opowiada, jak powstawały jego największe przeboje (Lato z Radiem/Jedynka)
Krzysztof Krawczyk podczas koncertu Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju 24 sierpnia 2013 roku
Krzysztof Krawczyk podczas koncertu Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju 24 sierpnia 2013 rokuFoto: Redakcja Lata z Radiem

Krzysztof Krawczyk przypomina sobie, że przebój "Parostatek" powstał bardzo szybko. Tekst dostał na pomiętej kartce od Tadeusza Drozdy. - Usiadł Milian (Jerzy - dop. red) do fortepianu, zaczęliśmy sobie nucić, on już miał jakąś koncepcje, wyczyściliśmy i tak powstał utwór. To trwało 20 minut - wspomina piosenkarz.

Maryla Rodowicz, Myslovitz, Lady Pank i Stachursky w "Tygodniu z Gwiazdą" >>>

W jednej z piosenek gościnnie wystąpił Daniel Olbrychski. To piosenka "Z kobietami różnie bywało" z setnej płyty "Nigdy nie jest za późno". Ta piosenka również powstała w ciągu 20 minut. Krawczyk był pełen podziwu dla Olbrychskiego, że był taki sprawny w studiu. Zaś Daniel Olbrychski, który przyjaźni się z państwem Krawczykami, był zaskoczony, że dostał propozycję wspólnego nagrania. - Ponieważ duecik był zgrabnie napisany i niezbyt trudny, więc żeśmy go ot tak palnęli - mówi aktor. Piosenka była na czele list przebojów.
Akcja do teledysku rozgrywa się w najpiękniejszych zakątkach Opola. - Chcieli się postarać, więc wzięli modelki, które mogłyby być naszymi córeczkami, a może i wnuczkami. Młode, szczupłe dziewuszki i dwóch starszych panów śpiewa "Z kobietami różnie bywało" - śmieje się piosenkarz. Jego zdaniem, był to artystyczny zgrzyt, ale teledysk był dobrze zrobiony i mile wspomina jego kręcenie.

W 1975 roku powstał "Rysunek na szkle". Krzysztof Krawczyk grał wówczas w Teatrze Wielkim. Za kulisami stał fortepian i artysta z nudów zaczął na nim brzdąkać. W pół godziny wymyślił melodię, ale nie miał jej na czym zapisać. - Ale pomyślałem, że jak ma być przebój to melodię zapamiętam - mówi w "Lecie z radiem".

Całe Opole śpiewało utwór "Daj mi tę noc", dlatego Krzysztof Krawczyk postanowił zwrócić się do kompozytora, by napisał podobny hit. Tak powstała piosenka "Ostatni raz zatańczysz ze mną" (muzyka Sławomir Sokołowski, tekst Adam Jarek). Do dziś jest grana na rożnego rodzaju imprezach.

24 sierpnia Krzysztof Krawczyk był gwiazdą wieczoru Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju.

>>> Zobacz koncerty Lata z Radiem

Z przyjemnością informujemy także o dodatkowym, powakacyjnym spotkaniu z Latem z Radiem! 7 września zagramy w Kozienicach!

Lato z Radiem to strefa dobrej zabawy: poza występami gwiazd polskiej muzyki, każdy znajdzie atrakcje dla siebie. W ramach koncertów za każdym razem odbywają się ciekawe konkursy z wartościowymi nagrodami, liczne gry i zabawy oraz pokaz sztucznych ogni. Natomiast wszystkich pragnących poznać tajniki pracy dziennikarza radiowego do studia plenerowego radiowej Jedynki zaprasza Karolina Rożej.
Polecamy także płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie >>> sklep.polskieradio.pl

(ag)

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk na scenie czuje się jak lew na polowaniu

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 22:35
- To jest druga natura. Tak jak lew chce zapolować, bo jest głodny, tak samo ja ciągle jestem głodny mojej publiczności. Może oni to wyczuwają i dlatego jest tak fajnie - mówił w Jedynce Krzysztof Krawczyk, który w tym roku świętuje 50-lecie działalności artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk: 50 lat w 5 dni

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 18:16
Przez nadchodzący tydzień w audycji "Lato z Radiem" prezentować będziemy historię Krzysztofa Krawczyka - artysty, który w tym roku świętuje jubileusz 50-lecia na estradzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk. Zabłocone buciki, operetka i "Szatan z siódmej klasy"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 16:37
- To były beztroskie czasy. Choć dorośli mówili, że coś jest nie tak z tą Polską - wspomina swoje dzieciństwo Krzysztof Krawczyk w pierwszym odcinku Tygodnia z Gwiazdą w audycji "Lato z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdy nam śpiewał Elvis Presley". Amerykański sen Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 16:05
Artysta w pierwszej połowie lat 80. przebywał w Stanach Zjednoczonych. Wspomina ten pobyt bardzo przyjemnie, choć - jak twierdzi - wrócił na tarczy i wielkiej kariery nie zrobił.
rozwiń zwiń