Brigitte Bardot jakiej nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 17:42
Modelka, piosenkarka i aktorka filmowa, symbol seksu lat 50. i 60. XX wieku, działaczka na rzecz ochrony praw zwierząt kończy 79 lat.
Brigitte Bardot
Brigitte BardotFoto: PAP/Archiwum/STARSTOCK/Photoshot

O słynnej Francuzce w dniu jej urodzin opowiedzą krytyk filmowy Wiesław Kot oraz korespondent Polskiego Radia w Paryżu Marek Brzeziński.

W radiowej Jedynce również o polskim plakacie filmowym, który przed laty nie tylko informował o premierach w kinach, ale był też dziełem sztuki. Pretekstem do rozmowy będzie otwarcie w Muzeum Plakatu w Wilanowie wystawy "Filmowo mi…".  Znajdzie się na niej 250 prac takich artystów jak m.in. Eryk Lipiński, Henryk Tomaszewski czy Franciszek Starowieyski. Gościem radiowej Jedynki będzie Aleksandra Jatczak, komisarz wystawy "Filmowo mi…"

Na "Sobotę z radiową Jedynką" 28 września w godz. 9.00-14.00 zaprasza Karolina Rożej.

tj

Zobacz więcej na temat: Brigitte Bardot FILM wystawa

Czytaj także

Brigitte Bardot też chce obywatelstwo Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 14:35
Legenda francuskiego kina Brigitte Bardot grozi, że pójdzie w ślady Gerarda Depardieu i opuści Francję. Żąda wyleczenia dwóch słonic z francuskiego zoo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuska dziennikarka odkrywa tajemnice Bardot

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 16:00
Sensacja i skandal - te słowa bardzo często pojawiały się w wypowiedziach dotyczących Brigitte Bardot. Książka "Brigitte Bardot to ja!", autorstwa Marie-Dominique Lelievre, to niezwykła opowieść o ikonie kina.
rozwiń zwiń