Maanam, Olga Bończyk i Oshinski razem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 15:47
W najbliższą niedzielę studio radiowej Jedynki pełne będzie gości! Zaproszeni przez Marię Szabłowską muzycy prezentują różne style i gatunki, ale każdy z nich to, co robi, robi z pasją.
Audio
  • Maria Szabłowska zaprasza na "Leniwą Niedzielę"
Olga Bończyk
Olga BończykFoto: PR/Wojciech Kusiński

W "Leniwej Niedzieli" spotykamy się tradycyjnie o 10.00 i już w pierwszej godzinie audycji Milo Kurtis opowie o nowej płycie oraz o reaktywacji Maanamu.

Po godz. 11.00 gościem Marii Szabłowskiej będzie John Oshinski, śpiewak, poeta, raper, który występuje we Francji jako John Banzaï. Artysta o wielonarodowych korzeniach tworzy po francusku, angielsku i polsku, współpracuje z wieloma artystami, w tym z zespołem Les Nubians – jedynym francuskim laureatem nagrody Grammy. Polski album twórcy – "Zła Łza", to muzyczna interpretacja jego dość abstrakcyjnych wierszy. Jest okraszona świetną muzyką, nawiązującą do tradycji muzycznych z różnych zakątków świata, skomponowaną przez Maćka Kierzkowskiego.

Zapraszamy także na spotkanie z Olgą Bończyk, która zjawi się w studiu z nowym albumem "5 rano"!

W audycji nie zabraknie także spotkania z Marcinem Chłopasiem w cyklu "Bieganie na fali", historią w Kronice Powstania Styczniowego oraz bohaterami radiowej powieści "W Jezioranach". A o godz. 14.00 - Piosenki na życzenie! Wszystkich, którzy chcieliby na antenie Jedynki usłyszeć swój ulubiony utwór zapraszamy do kontaktu: adres mailowy: koncert@polskieradio.pl, telefon: 22 645 20 11, w trakcie trwania audycji sms: 71151, a także na profilu radiowej Jedynki na Facebook'u.

Do słuchania "Leniwej Niedzieli" 11 listopada zapraszamy w godz. 10.00 - 16.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maanam reaktywacja. Zespół wraca w "złotym składzie"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 16:11
- Kora nie wie, ale się domyśla - powiedział w radiowej Jedynce perkusista Paweł Markowski o reaktywacji zespołu Maanam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska wygrała Wielki Test o Polskim Filmie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 12:38
W parze z reżyserem Januszem Zaorskim dziennikarka radiowej Jedynki pokonała m.in. Agnieszkę Holland i Roberta Biedronia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska ambasadorem Stolicy Polskiej Piosenki!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 18:48
Tytuł ten przyznał dziennikarce radiowej Jedynki prezydent Opola. - Dla mnie to ogromny zaszczyt. Nigdy nie myślałam, że będę ambasadorem czegokolwiek, a jeśli jest to związane z polską piosenką, to ja bardzo się cieszę, bo jej los zawsze leżał mi na sercu - mówi Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Wyszkoni: praca nad płytą "Marek Jackowski" była piękna i radosna

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:19
- Marek Jackowski marzył, żeby wrócić na scenę i dać jeszcze ludziom coś od siebie. Bardzo emocjonalnie podchodził do tej płyty i starannie dobierał sobie gości. Czuję się zaszczycona, że mogłam się wśród nich znaleźć - mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni.
rozwiń zwiń