X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Krajewski laureatem Złotego Mikrofonu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 20:13
Podczas uroczystej gali 25 listopada poznaliśmy tegorocznych laureatów najważniejszej nagrody przyznawanej przez Polskie Radio – Złotego Mikrofonu. Z radością informujemy, że otrzymał ją dziennikarz muzyczny Radiowej Jedynki - Zbigniew Krajewski.
Audio
  • Zbigniew Krajewski odebrał Złoty Mikrofon (Jedynka)
  • Złote Mikrofony 2013 - z organizatorami i laureatami rozmawiała Ewa Chyra (Sygnały dnia/Jedynka)
Zbigniew Krajewski
Zbigniew KrajewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.

Zbigniew Krajewski został uhonorowany "za szczególną sumienność w realizacji celów Redakcji i Polskiego Radia, za wyjątkowy kontakt ze słuchaczami audycji prowadzonych na żywo oraz za gust, dbałość o czystość języka polskiego i najwyższej próby profesjonalizm".

Zbigniew Krajewski jest dziennikarzem "Muzycznej Jedynki" oraz nowego cyklu Jedynki - "Bez tajemnic". W ramach trwającego cały weekend spotkania z wybraną gwiazdą sceny muzycznej Zbigniew Krajewski spotkał się m.in. z Jackiem Cyganem .

Rozmowy Zbigniewa Krajewskiego na kanale muzycznym Polskiego Radia na YouTube >>>

Redaktor muzyczny radiowej Jedynki był także autorem i pierwszym szefem audycji "Muzyka nocą", a od 2012 roku prowadzi Jedynkową listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" . We wszystkich audycjach prezentuje najwyższy poziom dbałości o kulturę muzyczną i językową. Nie bez powodu Zbigniew Krajewski nosi tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Złote Mikrofony 2013 - poznaj wszystkich laureatów >>

Prezes
Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski (3L) oraz laureaci Złotych Mikrofonów 2013. Od lewej: Wiesław Szala, Beata Płomecka, Hanna Banaszak, Zbigniew Krajewski, Barbara Marcinik, Marek Zwyrzykowski.

Nagrody wręczyli Andrzej Siezieniewski, prezes Zarządu Polskiego Radia, oraz Janusz Kukuła, główny reżyser Teatru Polskiego Radia – przewodniczący Kapituły Złotego Mikrofonu, która wyłoniła tegorocznych laureatów.  
Ponadto Zarząd Polskiego Radia postanowił przyznać Honorowy Złoty Mikrofon Hannie Banaszak "za ponadczasową elegancję wykonania, niepowtarzalny styl i dobór repertuaru. Za wyjątkowy głos, którego barwa i ciepło ogrzewają serca najbardziej wymagających słuchaczy". Koncertu artystki, który zwieńczył poniedziałkową galę, będzie można wysłuchać na antenie Radiowej Jedynki 4 stycznia 2014 r.
Uroczystość odbyła się 25 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

(asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Zbigniew Krajewski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marika: muzyka łączy świat mój i mamy

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 22:25
- Moja mama miała bardzo dużo dobrego smaku i tęsknoty do taty, z którym przeżywała wieloletnią rozłąkę. "Groszki i róże" Ewy Demarczyk kojarzy mi się właśnie z nią, z miłością, tęsknotą i dzieciństwem - mówiła artystka w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W szpitalu, przy gimnastyce... muzyka na mnie działa!"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 22:00
- Czy może być coś piękniejszego?! Ile ten utwór dał mi szczęścia w życiu, ile radości, smutku, ale też pewności siebie - o pewnej piosence opowiadała Izabela Skrybant-Dziewiątkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: zamiast "Dumki na dwa serca" mogła być katastrofa

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 17:14
- Nagrywaliśmy tę piosenkę pod ogromną presją. Film "Ogniem i mieczem" był już gotowy, ale nie było do końca pewne czy reżyser Jerzy Hoffman zaakceptuje nasz utwór - mówił w Jedynce Jacek Cygan, bohater cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: koncerty zawsze są najcenniejsze

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 14:16
- Wtedy muzyka brzmi jak powinna - powiedział w "Muzycznej Jedynce" wokalista Andrzej Piaseczny, który koncertem w Gdańsku 29 listopada rozpocznie trwającą do końca grudnia trasę koncertową promującą płytę "Zimowe piosenki". Muzykę skomponował do niej Seweryn Krajewski.
rozwiń zwiń