Weekend z gwiazdą: Wasowski da się lubić

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 12:38
Gościem kolejnych odcinków cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" będzie satyryk i aktor Grzegorz Wasowski. Spotka się z nami m.in. z okazji ukazania się wydawnictwa "Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie".
Audio
  • O Jerzym Wasowskim bez tajemnic - Zapraszamy! (Weekend z gwiazdą)
Weekend z gwiazdą: Wasowski da się lubić
Foto: PAP/Archiwum/Grzegorz Jakubowski

"Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie" to nagrania archiwalne, nigdy jeszcze niepublikowane. Nowe utwory utrzymane w charakterystycznym, wyrafinowanym, a jednocześnie lekkim, jazzującym stylu muzyki Jerzego Wasowskiego - aranżacje wykonane przez Krzysztofa Herdzina wraz z orkiestrą Sinfonia Viva, Cezarym Konradem na perkusji i Robertem Kubiszynem na kontrabasie. Dodatkowo album wyróżniają 4 duety z: Ireną Santor, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz i Moniką Borzym.

Wywiad Marii Szabłowskiej z Grzegorzem Wasowskim prezentować będziemy w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Towarzyszyć nam będą oczywiście przeboje autorstwa Jerzego Wasowskiego.

Grzegorz Wasowski o ojcu: najważniejsza była matematyka

W roku setnej rocznicy urodzin Jerzego Wasowskiego ukazała sie także składanka "Wasowski da się lubić!” zawierająca największe przeboje kabareciarza. Na pierwszej, drugiej i trzeciej płycie znajdują się znane, największe przeboje autorstwa Jerzego Wasowskiego, takie jak: "Warszawa da się lubić", "Złoty pierścionek", "Piosenka jest dobra na wszystko", "Embarras". "Tanie dranie", "Bo we mnie jest seks" i wiele innych utworów wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki. Wśród wykonawców znajdują się takie osobowości, jak: Kalina Jędrusik, Irena Santor, Danuta Rinn, Wioletta Villas, Ewa Bem czy Barbara Krafftówna.

Kabaret Starszych Panów: narodziny legendy >>>

Na czwartej płycie znajdują się natomiast utwory nigdzie dotąd niepublikowane. Będziemy mogli usłyszeć piosenkę "Idzie pociąg osobowy" zaśpiewaną przez Łucję Prus, "Tylko tu" wykonaną przez Danutę Rinn, "Zeszłoroczny śnieg" w wykonaniu Ewy Bem czy zarejestrowane specjalnie na ten album "Oczy przezroczyste" w wykonaniu Anny Marii Jopek i Marka Napiórkowskiego.

- Wybrałem dla Państwa 100 piosenek na 100-lecie urodzin plus 7 na dokładkę - podejrzewam, że nie wszystkie są Państwu znane z przynajmniej kojarzone z nazwiskiem Kompozytora. Mam nadzieję, że przypomną o Jego wielowymiarowym talencie i rzadko spotykanej wrażliwości, a przede wszystkim sprawią Państwu radość- mówił o płycie Grzegorz Wasowski.

>>>Płyty z archiwalnymi nagraniami Kabaretu Starszych Panów można kupić na sklep.polskieradio.pl<<<

Czytaj także

Kabaret Starszych Panów - bywało ostro

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 07:00
- Starsi panowie, starsi panowie dwaj, już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj - śpiewali Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. To oni stworzyli jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w historii telewizji. "Kabaret Starszych Panów" zadebiutował 55 lat temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malajkat: Wasowski napisał kilka prawdziwych przebojów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:15
- Wybrałbym się na "Śpiewnik Pana W.", by się przekonać, o których przebojach nie wiedzieliśmy, że są autorstwa Jerzego Wasowskiego - zapowiada premierę spektaklu "Śpiewnik Pana W." Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru Syrena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Wasowski w krawacie chodził nawet na plażę

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 11:32
- Tata mawiał, że pisze piosenki niewymagające wysiłku intelektualnego od słuchacza, bo ten wysiłek zostawia sobie - w 100. rocznicę urodzin współtwórcę Kabaretu Starszych Panów wspominali w Dwójce jego syn Grzegorz Wasowski i Jerzy Kisielewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaret Starszych Panów. Tak powstawała legenda

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 13:21
- Oni nie podchodzili do tego, jakby mieli swoje pięć minut. Robili to na najwyższym poziomie. Dzisiaj taka sytuacja już się nie zdarza - powiedział w radiowej Jedynce Grzegorz Wasowski, syn Jerzego Wasowskiego, który razem z Jeremim Przyborą stworzył Kabaret Starszych Panów.
rozwiń zwiń