Abp. Michalik i metropolita Hilarion w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 17:50
W sobotę 30 listopada metropolita Hilarion i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik będą gośćmi "Sygnałów dnia" o godz. 7.15.
Od lewej: szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński, metropolita wołokołamski - Hilarion, przewodniczący KEP arcybiskup Józef Michalik, metropolita warszawski i całej Polski - Sawa, ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Aleksander Aleksiejew i prymas senior Henryk Muszyński, podczas konferencji P
Od lewej: szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński, metropolita wołokołamski - Hilarion, przewodniczący KEP arcybiskup Józef Michalik, metropolita warszawski i całej Polski - Sawa, ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Aleksander Aleksiejew i prymas senior Henryk Muszyński, podczas konferencji "PFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego trwa polsko-rosyjska konferencja "Przyszłość chcrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Rosji". Konferencja kolejna wspólna inicjatywa - po ubiegłorocznym orędziu o pojednaniu wystosowanym przez zwierzchników kościołów w Polsce i w Rosji.

Metropolita Hilarion, odpowiedzialny za kontakty zagraniczne w rosyjskiej cerkwi zapowiada, że kolejnym krokiem w pojednaniu polsko-rosyjskim będzie spotkanie w Rosji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z oboma hierarchami w sobotnich "Sygnałach dnia" (godz. 6.00 - 9.00).

Naszym gościem będzie także Marzena Koszewska (PKOl), wiceszefowa Misji Olimpijskiej w Soczi.

Czytaj także

Moskiewska Cerkiew sugeruje spotkanie papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 16:19
Potrzebę takiego spotkania widzi metropolita Hilarion odpowiedzialny za kontakty zagraniczne rosyjskiej cerkwi prawosławnej.
rozwiń zwiń