Dorota Osińska. Solo po raz trzeci

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 10:37
Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll.
Audio
  • Na "Leniwą niedzielę" zaprasza Maria Szabłowska
Dorota Osińska
Dorota OsińskaFoto: mat. la mediów/oficjalna strona artystki

Debiutancki album zatytułowany "Idę", który nagrała w 2004 roku, ukazał się w Polsce i Stanach Zjednoczonych. W 2010 r. wydała drugi album pod tytułem "Kamyk Zielony" z utworami pióra Magdy Czapińskiej.

Jesienią tego roku, po niezwykle ciepło przyjętym udziale w programie "The Voice of Poland", gdzie w finale znalazła się z Natalią Sikorą , wydała swój trzeci krążek.

O pracy nad albumem "Teraz", graniu w teatrze i udziale w muzycznym show Dorota Osińska opowie słuchaczom "Leniwej niedzieli" 1 grudnia po godz. 11.20.

A po 13.40 Katarzyna Żak opowie śpiewaniu w spektaklach teatralnych: "Siostrunie", premierowo "Przedstawienie świąteczne" w Och Teatrze, "Zdobyć, utrzymać, porzucić" w Teatrze Roma.

W audycji nie zabraknie biegowego spotkania z Marcinem Chłopasiem (godz. 10.20) i nowego odcinka "W Jezioranach". A o 14.00 zapraszamy na Piosenki na życzenie! Aby usłyszeć na antenie Jedynki swój ulubiony utwór zapraszamy do kontaku: mail - koncert@polskieradio.pl, tel. - 22 645 20 11, w trakcie trwania audycji sms - 71151 i Fb .
O godzinie 15.00 powtórzymy najnowszy odcinek "Kroniki Powstania Styczniowego".
Na "Leniwą niedzielę" 1 grudnia w godz. 10.00 - 16.00 zaprasza Maria Szabłowska

Zobacz więcej na temat: Maria Szabłowska MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Szabłowska wygrała Wielki Test o Polskim Filmie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 12:38
W parze z reżyserem Januszem Zaorskim dziennikarka radiowej Jedynki pokonała m.in. Agnieszkę Holland i Roberta Biedronia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska ambasadorem Stolicy Polskiej Piosenki!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 18:48
Tytuł ten przyznał dziennikarce radiowej Jedynki prezydent Opola. - Dla mnie to ogromny zaszczyt. Nigdy nie myślałam, że będę ambasadorem czegokolwiek, a jeśli jest to związane z polską piosenką, to ja bardzo się cieszę, bo jej los zawsze leżał mi na sercu - mówi Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milo Kurtis: całe życie kibicowałem Maanamowi

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 15:00
- W 1975 roku Marek Jackowski odszedł z grupu Osjan i zadzwonił do mnie z propozycją założenia nowej kapeli. Dał nam nazwę Sensacyjna Grupa Okazjonalna, a później zmienił na Maanam, co było odwołaniem do naszych imion - wspominał Milo Kurtis w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nabiha - w jej muzyce Skandynawia spotyka się z Afryką

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 13:54
- Wychowałam się w prawdziwym tyglu kulturowym. Wiele podróżowałam. To miało na mnie wpływ. Czasem włączam do swojej muzyki elementy afrykańskie, a czasem duńskie. Nie myślę jednak o tym specjalnie, gdy tworzę - mówiła w Jedynce Nabiha, duńska wokalistka o afrykańskich korzeniach.
rozwiń zwiń