Choinki Jedynki - finałowa licytacja prac gwiazd zakończona. Mamy rekord! [relacja na żywo]

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 14:00
Podczas ostatniej licytacji prac przygotowanych przez znakomitych Przyjaciół Radiowej Jedynki zebraliśmy 15 950 złotych. W ciągu siedmiu licytacji w siedmiu miastach Polski zebraliśmy blisko 80 tysięcy złotych! Przed nami wielki finał!
Audio
 • Podczas pierwszej licytacji w Gnieźnie najwyższy wynik osiągnęła praca Kajetana Kajetanowicza. Dziś mistrz kierownicy mógł porozmawiać z panem Mariuszem, który jego pracę wylicytował
 • Anna Dymna o podopiecznych Fundacji "Mimo Wszystko" i Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy Dotyk"
 • Podczas drugiej licytacji w Uniejowie za najwyższą kwotę wylicytowana została praca Przemysława Salety. Gdzie zostanie umieszczona zdradził Jacek Kurpik z Geotermii Uniejów
 • Podczas licytacji w Zamościu najwięcej zaoferowano za pracę Michała Kleibera i Teresy Sukniewicz-Kleiber.. Obraz trafił do pani Haliny Węgrzyn, która chciała go otrzymać ze względów rodzinnych
 • Przemysław Sobieszczuk, prezes Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy Dotyk" wyjaśnia czym jest choroba Empidermolysis Bullosa
 • W Zamościu również 3000 dostaliśmy za pracę Jurka Owsiaka. Dlaczego pan Zbigniew chciał właśnie ten obraz? I co na to Jurek Owsiak? Posłuchajcie
 • Tomasz Zimoch rozmawia z burmistrzem Tarnobrzega o obiecanych nagrodach dodatkowych
 • Jak Jasło walczyło o pracę Jana Kantego Pawluśkiewicza - najbardziej emocjonujący (jak dotąd) finał licytacji Choinek Jedynki. I równie emocjonująca rozmowa kompozytora i zdobywcy obrazu
 • Maria Czubaszek i pan Tadeusz - międzynarodowe spotkanie z humorem
 • Anna Malinowska (L) i Olga Buczyńska z Lasów Państwowych radzą jak zasadzić choinkę i zapraszają do lasu
 • Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych zapraszają na finał akcji Choinki Jedynki - 12 grudnia od 8 rano!
 • Małgorzata Raducha pokazała jak to się robi!
 • Słuchacze radiowej Jedynki w radiowym studiu
Karolina Rożej i Roman Czejarek także otrzymali sadzonkę choinki od leśników. Dziękujemy za brawurowe prowadzenie warszawskiej licytacji
Karolina Rożej i Roman Czejarek także otrzymali sadzonkę choinki od leśników. Dziękujemy za brawurowe prowadzenie warszawskiej licytacji!Foto: redakcja Czterech Pór Roku

Podsumowanie licytacji prac gwiazd >>>

Podczas wszystkich licytacji, na których wystawione były obrazy i prace plastyczne przygotowane przez znakomitych aktorów, sportowców, naukowców, Przyjaciół Radiowej Jedynki zebraliśmy 77 555 złotych! Ale to jeszcze nie koniec.

Przed nami Wielki Finał akcji Choinki Jedynki! W czwartek 12 grudnia przez cały dzień na naszej antenie licytować będziemy 32 prace dzieci nadesłane w konkursie Jedynki oraz przygotowane przez podopiecznych Fundacji "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy Dotyk".

Zobacz wszystkie licytowane prace gwiazd i dzieci >>>

Na niedzielną aukcję w Warszawie wystawione były prace: Anny Komorowskiej , Jacka Dehnela , Adama Maciejewskiego i prof. Łukasza Turskiego .

 

Emocjonujący finał licytacji prac gwiazd w Warszawie. Posłuchaj >>>


13.53 Finał licytacji pracy Anny Komorowskiej! Do walki stanęli pan Grzegorz, który reprezentował Fundację Szlachetne Zdrowie i pan Czesław. Praca małżonki Prezydenta RP trafiła do pana Grzegorza za 6 000 złotych!

 

Fot.
Fot. PAP/Jacek Turczyk

 

13.52 Finał licytacji pracy prof. Łukasza Turskiego! Kobiety są niezawodne! Obraz trafia do pani Teresy za 1 700 złotych!

13.48 Finał licytacji obrazu prezesa warszawskiej giełdy Adama Maciejewskiego. Pani Halina szaleje - zdobywa także ten obraz za 3 750 złotych!

 

13.38 Finał licytacji obrazu Jacka Dehnela! Walczyły panie Halina i Katarzyna. Po zażartej walce praca trafiła do rąk pani Haliny za 4 500 złotych! Roman Czejarek obiecał dodatkowo wiersz...

 

13.23 "Tak nie może być!" Jak finał, to tylko z Małgorzatą Raduchą ! Prowadziła licytacje w Gnieźnie , Uniejowie , Zamościu , Tarnobrzegu , Jaśle i Białej Podlaskiej , a w Warszawie opowiedziała o emocjach z całego tygodnia!

 

13.17 Temperatura rośnie! Niezawodna pani Teresa z Warszawy, która brała już udział w naszych licytacjach, walczy o pracę prof. Łukasz Turskiego. Co dziś zdobędzie i za ile?

/

13.13 W naszym sztabie nerwy i emocje. A tymczasem na placu redaktorzy Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych, którzy poprowadzą Finał akcji Choinki Jedynki w czwartek 12 grudnia , oglądali prace plastyczne dzieci. - Nasi słuchacze już od 12 lat nam towarzyszą w tej akcji i dają dowód, że doceniają te dzieła sztuki. Mam przeczucie, że nie będziemy musieli specjalnie namawiać - powiedziała Agnieszka Kunikowska.

/

13.05 Rozpoczynamy finałową godzinę! Aktualny stan licytacji wynosi: praca Anny Komorowskiej - 5800, praca Jacka Dehnela - 2100, praca Adama Maciejewskiego - 2500, praca Łukasza Turskiego 1300.

12.43 Wszystkie sadzonki choinek rozdane! Trzeba było rzeczywiście rano wstać. Ale wciąż rozdajemy uśmiechy, drewniane upominki i czapeczki św. Mikołaja z lasu - mówiły w studiu Jedynki Anna Malinowska (L) i Olga Buczyńska z Lasów Państwowych. Lesnicy towarzyszyli nam we wszystkich miastach, gdzie prowadziliśmy licytacje.

/

12.35 Czy ja słyszę naprawdę pana Tadeusza, tego anioła? - pytała na antenie Maria Czubaszek, której praca została wylicytowana w Białej Podlaskiej za 5 555 złotych . - Nie ukrywam, że się boję co będzie, jak pan zobaczy ten obrazek. Liczę na pana wyobraźnię i prosę sobie wyobrazić, że on jest piękny - mówiła mistrzyni satyry. Pan Tadeusz mieszka w Danii, ale miał okazję spotkać Annę Dymną. Tym bardziej cel akcji jest mu bliski.

12.20 Wszyscy, którzy przybyli do Polskiego Radia mogli zobaczyć, jak wygląda praca radiowca.

/

12.15 Bardzo miłe otwarcie kolejnej godziny licytacji - tylko dziś zebraliśmy już 9 400!

11.59 Redaktor Zimoch z choinką pod pachą? A ciekawe na ile pytań w quizie Lasów Państwowych odpowiedział prawidłowo...  Już z choinką Tomasz Zimoch powędrował do studia, by telefonicznie porozmawiać z burmistrzem Tarnobrzega Norbertem Mastalerzem. T o właśnie w tym mieście praca redaktora sportowego Polskiego Radia została sprzedana za 4 tysiące złotych! Burmistrz Mastalerz wyraził także dodatkową prośbę... Posłuchajcie.

/

11.50 A tymczasem na antenie... Jurek Owsiak spotkał się telefonicznie z telefonicznie z panem Zbigniewem, jubilerem, który w Zamościu wylicytował pracę szefa WOŚP za 3 tysiące złotych! Połączyło ich... rzemiosło. - Nawet już myślę, czy nie zająć się rysowaniem - zastanawiał się Owsiak.

11.48 Co ma Mikołaj w worku? Kolorowanki dla dzieci! Mróz dzieciom nie straszny, potrafią bawić się w każdych warunkach. Na parkingu przed budynkiem Polskiego Radia trwa malowanie.

/

 

11.45 Już ponad 5000 złotych zaoferowano za pracę małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. Jak się skończy warszawska licytacja jeszcze nie wiemy, ale jedno wiemy na pewno - przed nami Wileki Finał Choinek Jedynki - 12 grudnia licytować będziemy prace dzieci. Kilka z nich można dziś na żywo oglądać w radiowej Jedynce.

Choinki Jedynki - najważniesza licytacja dopiero nadchodzi >>>

/

 

11.20 Przed budynkiem Polskiego Radia coraz tłoczniej i coraz weselej. Trwają konkursy, czeka gorąca herbata. Dziennikarze Jedynki oraz leśnicy dwoją się i troją, a kwoty rosną.

/

11.00 Pierwszą godzinę zakończyliśmy ze stanem 7000 złotych . Czekamy na więcej!

10.45 Konkursy już trwają - do wygrania sadzonki choinek, które co roku będa przypominać Wam o Choinkach Jedynki! I tylko Zielony Mikołaj niepocieszony, bo jeszcze nie ma dzieci...

/

 

/

10.26 Zapomnijcie na sekundę o rozsądku! To się zamieni w uśmiech - apelowała na naszej antenie Anna Dymna , a chwilę wcześniej padły pierwsze kwoty. Na rozgrzewkę...

10.12 Ponad 61 tysięcy złoty zebranych w dotychczasowych licytacjach Choinek Jedynki, ponad 1850 przejechanych w tym tygodniu kilometrów, a do tego setki, a może nawet tysiące pomarańczowych szalików i czapeczek radiowej Jedynki, które przynoszą szczęście rozdanych Państwu - tym małym podsumowaniem Roman Czejarek rozpoczął niedzielną licytację.

10.00 Walory licytowanych dziś prac można już podziwiać z bliska! Wystarczy zadzwonić lub wysłac sms, by jedna z nich stała się Waszą własnością. SMS ślemy pod nr 71 151 z kodem pracy - od prawej - Anny Komorowskiej (kod SMS: A 11), Adama Maciejewskiego (kod SMS: A 15), prof. Łukasza Turskiego i jego wnuczka Przemka (kod SMS: A 24) oraz Jacka Dehnela (kod SMS: A 05)

/

9.50 A tymczasem przed budynkiem Polskiego Radia do akcji szykuje się ekipa leśników. Mają choinki i nie zawahają się ich użyć!

/

9.45 Roman Czejarek i Karolina Rożej już gotowi do prowadzenia licytacji! Zimno? Gorąca atmosfera naszych aukcji, a także szczodrość słuchaczy Jedynki z pewnością rozgrzeją serca i prowadzących, i zbierających się przed Polskim Radiem mieszkańców Warszawy.

/

Niedziela 9.00

Przed budynkiem Polskiego Radia stają namioty, pod którymi czekać będą na Was leśnicy z konkursami i choinkami oraz wiele innych atrakcji! Dziś ostatnia okazja, by wylicytować prace gwiazd.

/

Sobota wieczór

Od kilku dni trwało strojenie gmachu Polskiego Radia w Warszawie. W sobotę przed budynkiem stanęła prawdziwa choinka. To właśnie tu czekamy na wszystkich, którzy chcieliby z bliska zobaczyć licytowane obrazy, poczuć jak pachnie las w mieście lub wziąż udział w quizie i wygrać sadzonkę drzewa iglastego.

W niedzielę od godziny 10.00 na wszystkie dzieci czekał będzie Zielony Mikołaj, który w swoim worku miał będzie mnóstwo kolorowanek, słodyczy i ... czapek na wypadek mrozu :)

/

Zobaczcie jak przebiegały poprzednie licytacje i ile udało nam się zebrać >>>

 

Sobota w południe

Roman Czejarek pod eskortą! Z pewnością zdąży wrócić z Białej Podlaskiej, by wraz z Karoliną Rożej poprowadzić w Warszawie licytację prac małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej, Jacka Dehnela, Adama Maciejewskiego i prof. Łukasza Turskiego .

/

Choinki Jedynki >>> Zobacz, jak swe prace malowali Przyjaciele Radiowej Jedynki

 

Zebrane pieniądze zostaną przekazane nie tylko Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" na dalsze wyposażanie ośrodka "Dolina Słońca" (sali rehabilitacyjnej, pracowni rękodzieła artystycznego oraz zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia terapii i zajęć), ale także Stowarzyszeniu Debra Polska "Kruchy Dotyk", które skupia osoby cierpiące na niezwykle rzadką chorobę genetyczną Empidermolysis Bullosa.

 

(tekst: Agnieszka Szałowska, zdjęcia: Tomasz Jaremczak i Jacek Konecki)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Licytacje prac Gwiazd - dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 06:00
Od 2 do 8 grudnia w siedmiu miastach Polski będzie można wylicytować prace, jakie wykonali dla nas Przyjaciele Jedynki - ludzie kultury, sztuki, nauki i sportu. Zaś 12 grudnia na antenie radiowej Jedynki wielka licytacja prac nadesłanych przez dzieci na nasz konkurs.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak o Choinkach Jedynki: dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w takich akcjach

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 22:03
Podczas trzeciej licytacji prac znanych Polaków, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej Choinki Jedynki, obraz Jurka Owsiak została wylicytowany za 3 tysiące złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: w Jedynce dzieją się rzeczy niesamowite

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 19:43
Od 2 grudnia w radiowej Jedynce trwają niezwykłe licytacje obrazów i prac plastycznych, które znani Polacy przygotowali specjalnie na akcję Choinki Jedynki. - To prawdziwe cuda - mówi Anna Dymna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Najważniejsza licytacja dopiero nadchodzi!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 14:00
Wielki finał XII akcji i aukcji charytatywnej Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki" nastąpi w czwartek 12 grudnia. Tego dnia odbędzie się licytacja obrazków wykonanych przez dzieci.
rozwiń zwiń